Перші підрозділи військових з КНДР РФ застосує у бойових діях вже 27-28 жовтня. Україна отримає $50 млрд від G7 та ЄС вже цьогоріч
Генерал Сирський висловив думку, що інформація, яку озвучив Путін на саміті БРІКС про оточення українських сил у Курській області, є неправдивою. Українські війська активно діють на Курському напрямку, протягом трьох місяців поспіль знищуючи бойові можливості противника.
Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка передбачає створення механізму кредитного співробітництва з Україною та надання спеціальної макрофінансової допомоги. Європейський Союз виділяє 35 мільярдів євро в рамках ініціатив G7, з подальшим відшкодуванням за рахунок заморожених активів Російської Федерації. Цей новий механізм сприятиме Україні у погашенні кредитів, що становлять до 45 мільярдів євро, наданих ЄС та країнами-учасницями G7.
25 жовтня Україна передала до секретаріату ООН ратифікаційну грамоту стосовно долучення до Римського статуту. Це означатиме повноправну участь країни в Міжнародному кримінальному суді.
24 жовтня в Головному управлінні розвідки України повідомили, що перші підрозділи збройних сил КНДР вже прибули до зони конфлікту — 23 жовтня їх виявили в Курській області Росії. У той же день міністр оборони США Ллойд Остін офіційно підтвердив прибуття північнокорейських військових на територію РФ. Речниця НАТО Фара Дахлалла також підтвердила, що країни Альянсу зафіксували розгортання військових підрозділів КНДР в Росії. 25 жовтня Міністерство закордонних справ Північної Кореї вперше висловилося щодо інформації про відправлення своїх військ до Росії, заявивши, що якщо це дійсно так, то "відповідає нормам міжнародного права".
КОМЕНТАР: Борис Бабін, міжнародний юрист: "Незалежно від ситуації, військовослужбовці КНДР, навіть якщо їх вважати найманцями, мають статус комбатантів, як у контексті легітимних цілей, так і в аспекті забезпечення прав військовополонених".
Генеральний прокурор Андрій Костін, коментуючи ситуацію з виявленими фальшивими інвалідностями в обласних прокуратурах, висловив думку про доцільність подання заяви про своє звільнення з посади.
Приблизно 1,1 мільярда доларів США від Міжнародного валютного фонду вже надійшли до бюджету України. Ці фінансові ресурси будуть використані для фінансування ключових невійськових бюджетних витрат, - заявив Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш провів зустріч з Володимиром Путіним на завершення саміту, як повідомляє Голос Америки. Міністерство закордонних справ України висловило своє обурення щодо візиту Гутерреша на саміт БРІКС у Росії, вказуючи на те, що він відмовив Україні в участі в першому Глобальному саміті миру у Швейцарії, але погодився відвідати захід, організований відомим військовим злочинцем Путіним. Така поведінка лише підриває авторитет ООН.
КОМЕНТАР: Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України, зазначив: "Це справжній оксиморон. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, організації, яка повинна захищати і підтримувати міжнародне право, вирушає до Казані, щоб зустрітися з міжнародним злочинцем".
Глава держави Зеленський не планує підписувати проєкт закону "Про обчислення часу", що скасовує подальше переведення годинникових стрілок після переходу на зимовий час 27 жовтня.
На саміті БРІКС, що відбувся в Казані, Путін намагався використати головування Росії у цій організації для демонстрації нібито виходу своєї країни з міжнародної ізоляції, викликаної війною в Україні. Однак результати зустрічі свідчать про те, що ця спроба знову зазнала невдачі. Міністерство закордонних справ України підкреслило, що Росії не вдалося втілити в життя уявлення про так звану альтернативну позицію "Глобального Півдня" стосовно агресії РФ проти України на цьому саміті.
КОМЕНТАР: Олександр Коваленко, військово-політичний експерт групи "Інформаційний спротив": "Цей саміт виявився корисним, оскільки сприяв поглибленню розколу і нерозуміння всередині організації. Особливо варто відзначити, що спроби Росії вплинути на регіональні пріоритети Китаю показали Сі Цзіньпіну, що його позиції підриваються. Як він відреагує на цю ситуацію? Очевидно, що це не принесе користі ані Путіну, ані Ину".
У Ризі розпочався парламентський саміт Кримської платформи, на якому зібралися представники близько 50 країн, а також делегації шести міжнародних парламентських асамблей. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час свого виступу на цьому заході наголосив, що Україна ніколи не відмовиться від Криму, так само як і від жодного сантиметра тимчасово окупованих українських територій. Учасники Третього парламентського саміту міжнародної "Кримської платформи" ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили свою підтримку реалізації Плану перемоги та Формули миру.
21.10 / Інтерв'ю з командиром нашої перемоги: сапер Артем Євтушенко: Кожен сапер мріє про вибух Кримського мосту.
22.10/ Інтерв'ю "Нація незламних": Режисер Олесь Санін про війну та кіномистецтво, надійний тил і майбутнє після тріумфу.
23.10 / Інтерв'ю Станція Краматорськ: Андрій Отчиченко: "Чичен" у Станції Краматорськ про артилерію| батальйон "Айдар"| п'яну ДТП і недосконале правосуддя
24.10/ Джигун_Шортс: Чому деякі країни НАТО виступають проти приєднання України до Альянсу?
21.10 В Вінниці відбудеться благодійна подія з виготовлення маскувальних сіток під назвою "Закриймо небо сітками".
24 жовтня. У сквері Героїв у Дніпрі була урочисто відкрита алея, присвячена пам'яті загиблих воїнів, де експонуються їхні фотографії.
25 жовтня. У Києві внаслідок російського атаки дронів загинула молода дівчина.
25.10/ Вплив російського артилерійського вогню на Новокадацький район Дніпра
26.10/ У Дніпрі спеціально навчені собаки виявили тіло жертви.
Верховний головнокомандувач
24 жовтня безпілотники завдали удару по мобільному радіолокаційному посту 31-ї російської дивізії протиповітряної оборони, який знаходився на відстані кількох кілометрів від села Оленівка в Криму. Внаслідок атаки була пошкоджена мобільна РЛС.
26 жовтня безпілотники здійснили напад на аеродром у російському Липецьку.
22 жовтня безпілотники влаштували атаки на російське підприємство "Біохім" у Тамбовській області, а також на промисловий об'єкт у Воронезькій області. У Нижньому Новгороді було закрито аеропорт. Дрони також націлилися на два спиртзаводи в Тульській області. Крім того, надходили повідомлення про вибухи та загоряння в районі Єфремівської теплоелектростанції в Росії.
21 жовтня підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ у взаємодії з іншими складовими Сил оборони уразили ворожий ЗРК "Бук-М3" за 60 кілометрів від лінії бойового зіткнення - Генштаб ЗСУ. Його вартість може становити $40 - $50 мільйонів.
27.10 Тамбовську область Росії атакували безпілотники, один із них спричинив пожежу. Жителі повідомляють, що пожежа виникла на диспетчерській станції "Транснефть-Дружба" у селі Новомикільське. У цьому ж селі знаходиться Мічурінський нафтопереробний завод.
У Брянську в ніч проти 21 жовтня було атаковано підприємство "Кремній Ел" - один із найбільших виробників мікроелектроніки в Росії. Завдано шкоди об'єктам енергозабезпечення, перервано технологічні ланцюжки. Це вже п'ята атака на підприємство.
Військові конфлікти
Згідно з інформацією, отриманою від британської розвідки, з початку жовтня 2024 року темпи наступу російських сухопутних сил у напрямку Покровська помітно знизилися, і вони наразі знаходяться на відстані приблизно 7 км від міста.
ГУР отримало перехоплені переговори російських загарбників, які готуються до зустрічі з військовими КНДР на Курському напрямку. Для забезпечення координації між сторонами, окупанти мають намір закріпити одного перекладача та трьох російських військових за кожні тридцять солдатів з Північної Кореї.
22.10 пресслужба 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила спростувала інформацію про те, що окупанти змогли вклинитися в українську лінію оборони в районі міста Часів Яр Донецької області.
21 жовтня МОУ офіційно затвердило та дозволило постачання багі "Варан" — українського транспортного засобу, що має високі показники прохідності і спеціально розроблений для екстремальних умов використання.
21 жовтня воїни 150-ї окремої механізованої бригади, використовуючи безпілотні апарати, знищили російську диверсійно-розвідувальну групу, що влаштувалася в будівлі на околицях Торецька.
21 жовтня на Курахівському напрямку українські десантники успішно відбили наступ російських військ в околицях Максимільянівки, знищивши та пошкодивши 4 ворожі танки і 5 бойових машин піхоти.
23 жовтня в районах Краматорська, Торецька та Сіверська спостерігається певне зниження кількості атак противника. Ситуація в Торецьку стала більш стабільною, і наші оборонні сили не дозволяють ворогу просунутися далі в східній частині міста.
23.10 ситуація в Часовому Ярі складна, однак ворог не зміг пройти канал, як це заявляє видання Bild. Деякі штурмові групи забігають за канал, однак подібні спроби одразу блокуються, і групи знищуються. Лінія каналу контролюється нашою артилерією і дронами, і тому техніка не може пройти, оскільки для того потрібне наведення мостів.
24 жовтня російські війська здійснюють спроби увійти в Селидове, що в Донецькій області. Оборонні сили активно протистоять їм, витісняючи піхотні підрозділи з навколишніх територій міста.
24 жовтня на Харківському напрямку противник здійснив дев'ять атак поблизу Вовчанська та Тихого. Протягом доби Сили оборони ліквідували 115 загарбників та 73 одиниці ворожої техніки.
24 жовтня на Куп'янському фронті противник робить спроби створити переправи поблизу річки Оскіл.
У період з 21 по 27 жовтня внаслідок атак російських військових у Донецькій, Херсонській, Запорізькій, Сумській та Харківській областях загинуло 32 особи, а 98 отримали травми.
За даними британської розвідки, протягом вересня 2024 року Росія запустила по Україні понад 1300 безпілотників-камікадзе. Це найбільша кількість запущених дронів за місяць з початку війни. Виходячи з поточних показників, майже напевно Росія перевищить цю цифру в жовтні 2024 року.
Втрати. Злочини під час війни.
Станом на 26.10 російські загарбники від початку повномасштабного вторгнення вбили в Україні щонайменше 583 дитини, ще не менш як 1655 дітей поранили.
Під час окупації частини Київської області весною 2022 року російські загарбники вивезли не менше 250 цивільних осіб.
Російські військові в околицях Селидового в Донецькій області захопили чотирьох солдатів Національної гвардії України, провели з ними допит на відео, а згодом вчинили їхнє вбивство.
Економічна система
Через російські обстріли знову пошкоджена одна із двох ліній електропередачі, які живлять тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію.
Екологія
З початку повномасштабного вторгнення росіяни вчинили понад 6 тисяч злочинів проти довкілля.
В Україні щорічні втрати, пов'язані з мінами та іншими вибуховими матеріалами, досягають 11,2 мільярдів доларів. Це відповідає 5,6% валового внутрішнього продукту країни за 2021 рік.
У ґрунтах на звільнених від російських загарбників територіях Миколаївської області виявили підвищений вміст важких металів, залишків вибухових речовин та отрутохімікатів.
Сфера соціальних відносин
Згідно з інформацією від ООН, з моменту початку повномасштабної агресії Росії населення України зменшилося на 10 мільйонів людей, що становить близько 25%.
Від початку повномасштабної війни станом на кінець жовтня 2024 року окупанти пошкодили в Україні 1680 об'єктів медичних закладів та зруйнували вщент ще 226.
Глава держави Зеленський
Під час спілкування з журналістами 22.10:
Sure! Please provide the text you'd like me to make unique.
21.10 Глава держави Зеленський в Києві зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Ллойд Остін оголосив про виділення Україні пакета військової допомоги на 400 мільйонів доларів.
26 жовтня члени підкомітету Європейського парламенту, відповідального за питання безпеки та оборони, відвідали Київ з метою обговорення шляхів посилення європейської оборони через інтеграцію України в цей процес.
Sure! Please provide the text you'd like me to make unique.
Кирило Буданов залишиться на посаді начальника ГУР Міноборони після скандалу навколо компанії Спецтехноекспорт, яка накопичила перед державою понад 800 млн грн боргу. Про це в інтерв'ю виданню The Washington Post сказав міністр оборони Рустем Умєров.
СБУ у співпраці з іншими правоохоронними органами у 2024 році викрила масштабні корупційні схеми в медико-соціальних експертних комісіях, внаслідок чого 64 посадовці МСЕК отримали підозру, скасовано 4106 фіктивних висновків про інвалідність.
Керівник МОУ Умеров повідомив, що протягом 2022 року Україна і Росія вели конфіденційні переговори. Один з результатів цих зустрічей – створення "гуманітарного коридору", який дозволив близько 400 000 людей залишити території під окупацією. Крім того, вдалося досягти домовленостей щодо обміну військовополоненими та експорту зернових.
Міністерство оборони затвердило використання безпілотного наземного роботизованого комплексу "Тарган", створеного українськими інженерами, провівши його кодифікацію для військових потреб.
25.10 відбувся Радіодиктант національної єдності-2024. Його авторкою у 2024 році стала Оксана Забужко. Назва радіодиктанту - "Магія голосу". Текст читав поет і військовий Павло Вишебаба. Українські військові на фронті долучились до написання Радіодиктанту національної єдності.
КОМЕНТАР: Дмитро Соловйов, актор Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, зазначив: "Основним у радіодиктанті є не кількість допущених помилок, а наша спільність. Важливо, що ми об'єдналися та підтримали цей значущий флешмоб єднання в сьогоднішніх умовах".
Компанії, заклади та організації знову проходитимуть перевірку на дотримання вимог для отримання броні працівників від мобілізації.
На брифінгу, присвяченому ліквідації медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та виконанню рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями, пов’язаними з процесом встановлення інвалідності, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що планується завершити ліквідацію центральної МСЕК до кінця цього тижня. Згідно з інформацією, станом на 1 січня 2025 року, МСЕК, як окремі юридичні особи, припинять свою діяльність, а їхні повноваження будуть передані лікарням.
Авіакомпанія "СУПЕРНОВА ЕЙРЛАЙНЗ", що є частиною групи компаній NOVA ("Нова пошта"), отримала виключно комерційні права на експлуатацію повітряних маршрутів, тоді як повітряний простір над Україною залишається закритим. Раніше повідомлялося, що літакам "Нової Пошти" було надано дозвіл на виконання рейсів зі Львова та Києва до Праги. На цих напрямках заплановано по сім рейсів на тиждень. Компанія SuperNova Airlines здійснюватиме регулярні міжнародні перельоти за напрямками Львів - Прага та Київ - Прага, з частотою сім рейсів щотижня. Термін дії прав розпочнеться 1 листопада 2024 року і триватиме без обмежень.
У Краматорську на Донеччині задля вирішення проблеми з водопостачанням за допомогою фонду "Милосердя і здоров'я" пробурили дві нові свердловини. У планах - буріння у місті ще трьох свердловин.
Аудитори Міноборони України у взаємодії з Офісом Генерального інспектора Департаменту оборони США дослідили процес обліку та використання американських запасних частин, що замовляються та постачаються до Збройних сил України як міжнародна військова допомога (МВД).
Міжнародний інститут свободи (ILI) представив концепцію національної економічної безпеки України та індекс економічної безпеки. Ці інструменти покликані сприяти економічному зростанню країни на рівні 7% ВВП протягом наступних 20 років.
В Україні перша аптека отримала офіційний дозвіл на вакцинацію від грипу прямо в аптечному пункті. Серед перших, хто скористався цією послугою, були міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко та керівник Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
Акціонерне товариство "Укрпошта" презентувало лімітований випуск поштових марок, присвячених підрозділу активних дій Головного управління розвідки Міністерства оборони України Kraken.
Протягом дев'яти місяців 2024 року Україна інвестувала в оборонний сектор 1,3 трильйона гривень, з яких у вересні було виділено 146,9 мільярда гривень.
З початку 2024 року спеціалісти компанії "Газорозподільні мережі України", яка входить до складу Групи Нафтогаз, відновили постачання газу для 58 тисяч сімей.
Протягом дев'яти місяців 2024 року Державна служба фінансового моніторингу зафіксувала фінансові транзакції на загальну суму 53,1 млрд грн, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів та можливими кримінальними діяннями.
22 жовтня Міністерство фінансів провело аукціон з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), в результаті якого до державного бюджету було залучено 25,810 мільярдів гривень у еквіваленті.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує, що у 2025 році державний борг України перевищить 100% від валового внутрішнього продукту.
Протягом січня-вересня 2024 року Україна здійснила експорт агропродукції обсягом 48,9 мільйона тонн, що є на 25,4% більше в порівнянні з тим же періодом минулого року.
Країни "Групи семи" узгодили механізм, за яким Україні буде надано кредит у розмірі 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів.
КОМЕНТАР: Ірина Констанкевич, перша заступниця голови Комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики, зазначила: "Ми вже маємо інформацію про терміни - перші фінансові надходження очікуються вже в грудні цього року. Наступні транші будуть отримані у 2025 році. Часть цих коштів буде використана для військових потреб, а інша частина піде на забезпечення стабільності бюджету та відновлення України".
Україна отримує від Великої Британії кредит на суму 2,26 мільярда фунтів стерлінгів (приблизно 2,93 мільярда доларів США - ред.), який буде забезпечений доходами від заморожених активів Російської Федерації.
Уряд Південної Кореї планує відправити до України команду розвідників, щоб здійснювати моніторинг переміщення військових сил з Північної Кореї на підтримку Росії. Крім того, розглядається варіант надання Україні військової допомоги у вигляді озброєння.
Швеція виділила Україні новий пакет гуманітарної допомоги на суму понад $10 млн - сайт уряду Швеції.
Євросоюз закликає РФ дотримуватися міжнародного гуманітарного права та припинити страти й катування українських полонених. Від Росії вимагають надати негайний доступ гуманітарним організаціям до ув'язнених.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс буде надалі співпрацювати зі США щодо підтримки України, хто б не очолив нову адміністрацію після виборів у цій країні.
Норвегія виділила більше ніж $100 мільйонів для відновлення енергетичної інфраструктури України. Ці фінансові ресурси будуть передані через ПРООН і використані для відновлення енергетичних потужностей у країні, включаючи встановлення сонячних панелей у навчальних закладах та медичних установах.
Німецька корпорація Rheinmetall доставила Україні додаткові 20 бойових машин піхоти Marder.
Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона "Паляниця" шляхом прямого фінансування українського виробника.
Канцлер Німеччини вважає, що наразі немає підстав запрошувати Україну до НАТО, оскільки, на його думку, країна, що перебуває у стані війни, "безумовно не може стати частиною" Альянсу.
Велика Британія вирішила виділити ще 120 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 155 мільйонів доларів) на підтримку Коаліції морських сил та засобів для України.
У Великій Британії успішно завершено навчання нової групи українських пілотів. Наступним етапом стане розширене тренування на літаках F-16, яке буде проводитися за підтримки інших партнерських країн.
Перший етап постачання французьких літаків Mirage для України включатиме три одиниці, які планується передати у "першому кварталі" 2025 року (січень-квітень). Ці літаки будуть оснащені крилатими ракетами SCALP/Storm Shadow, а також французькими керованими авіабомбами типу "повітря-земля" AASM.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час візиту до Туреччини зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм та членами Священного Синоду в Стамбулі.
Сполучені Штати звернулися до своїх партнерів у "Групі семи" з пропозицією обдумати введення санкцій проти російського паладію та титану.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден висловив впевненість у перемозі України, підкресливши, що нещодавні рішення про використання російських активів для підтримки українського народу є чітким сигналом для Путіна: світова спільнота підтримує Україну, а агресори повинні відповідати за свої дії.
24 жовтня речник Президента України Сергій Никифоров спростував інформацію, опубліковану в ЗМІ, стосовно того, що сім країн виступають проти інтеграції України до НАТО. Раніше видання Politico повідомило, що ці країни нібито блокують запрошення України до Альянсу. Зокрема, Німеччина та США відзначаються своєю обережністю в цьому питанні. Також Угорщина та Словаччина, як стверджується, не підтримують таке рішення, а Бельгія, Словенія та Іспанія нібито діють у тіні позицій США та Німеччини.
Палата попереднього розгляду Міжнародного кримінального суду (МКС) встановила, що Монголія не вжила заходів для арешту та екстрадиції Путіна, і передала це питання на розгляд Асамблеї держав-учасниць.
Розвідка США та Пентагон вважають, що дозвіл Україні завдавати дальніх ударів по території РФ "принесе Києву більше проблем, ніж переваг".
Експерти ООН, що займаються правами людини, закликають Росію терміново підтвердити інформацію про загибель української журналістки та правозахисниці Вікторії Рощиної.
27 жовтня Центральна виборча комісія Грузії оголосила попередні підсумки голосування на парламентських виборах, за якими правляча партія "Грузинська мрія - Демократична Грузія" здобула 54,273% голосів.
21.10/ Труднощі мобілізації: як їх подолати й поповнити військо
ЦИТАТА: "Проблема мобілізації є, насамперед, питанням справедливості: необхідно забезпечити рівномірний розподіл навантаження між регіонами, соціальними групами, а також між заможними і малозабезпеченими. Крім того, важливо боротися з корупцією у сфері роботи з військовозобов'язаними, а також впроваджувати ротацію для тих, хто перебуває на службі вже кілька років; це потребує змін у системі військового управління."
22.10/ Що означатиме юридично агресія Північної Кореї й чим може допомогти Україні Корея Південна
ЦИТАТА: "У Південній Кореї можна знайти навіть радянські бронемашини та боєприпаси, які можуть бути передані Україні для боротьби з агресором з Росії... Крім того, країна володіє потужними артилерійськими ресурсами. Зокрема, йдеться про 1,3 тисячі 155-мм самохідних артилерійських установок К9 Thunder та понад тисячу модернізованих варіантів K55/К55А1, які є корейською версією М109".
23.10/ "Шахедні" тривоги: чому вони тривають годинами і коли це закінчиться
ЦИТАТА: "Ключовим і ефективним підходом є нанесення прямих ударів по виробництвах дронів-камікадзе та їхнім сховищам. Це досить складне завдання, оскільки російські сили намагаються уникати тривалого зберігання дронів у визначених місцях. Проте ми спостерігаємо, що Збройні сили України успішно атакують склади "шахедів". Знищення декількох таких об'єктів вже значно обмежило можливості ворога в використанні "шахедів". Необхідно також націлюватися на виробництва, але для цього слід використовувати більш потужні засоби, ніж дрони з далекою дальністю — необхідні крилаті та балістичні ракети."
24.10/ Саміт БРІКС у Казані: Путін бажаного не отримав, але "поторгував пикою"
ЦИТАТА: "У Казані ми стали свідками досить значного представництва. Єдиним, хто не зміг прибути з очікуваних учасників, виявився президент Бразилії, проте він все ж підключився онлайн. В результаті, хоча Путін і не досяг бажаного результату, він зміг створити ефектну картину. Тому Україні, разом з партнерами, необхідно в майбутньому вживати більш рішучих заходів у дипломатії, щоб перешкоджати будь-яким планам Путіна."
Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news
Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news
© Stolychno.News. All Rights Reserved.