Розірвати всі зв'язки з Росією: європейський комісар з енергетичних питань визначив ключову мету.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на інтерв'ю Йоргенсена, яке він дав виданню Politico.

Йоргенсен висловив занепокоєння, що Європейський Союз стикається з труднощами у своїй тривалій стратегії відмови від російських енергоресурсів і наголосив на необхідності розробки плану для відновлення стабільності.

Він вказав на зростання закупівлі ЄС російського зрідженого природного газу як на особливу проблему. Крім того, п'ять країн ЄС, як і раніше, залежать від Росії в плані ядерного палива.

"Те, що ми змогли значно зменшити нашу залежність, дійсно є важливим успіхом," - зазначив Йоргенсен.

Проте "усім зрозуміло, що необхідно вжити нових заходів, адже... тепер все поступово рухається у невірному напрямку", зазначив він, пообіцявши представити "конкретний план дій, що міститиме дієві інструменти та ресурси для вирішення частини наявних проблем".

Йоргенсен заявив, що його план буде зосереджений "насамперед на газі, але також на нафті та ядерній енергії" і буде реалізований протягом перших 100 днів після його вступу на посаду, що фактично дає йому крайній термін - середину березня.

План є наступним кроком у масштабних зусиллях ЄС щодо зміни того, як він забезпечує життя 450 млн осіб після вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Блок уже запровадив повну заборону на морський експорт вугілля та нафти з Москви, одночасно скоротивши свою залежність від постачання трубопровідного газу приблизно на дві третини.

Але в останні місяці зусилля зайшли в глухий кут. За даними товарної платформи Kpler, у 2024 році ЄС, як очікується, імпортує з Росії приблизно на 10% більше ЗПГ, ніж у 2023 році.

Як зазначає Politico, будь-який план щодо відмови від російських енергоносіїв до 2027 року - терміну, встановленого блоком після початку війни, - швидше за все, викличе сильний опір з боку країн, які все ще сильно залежать від імпорту з Москви. Зокрема, Угорщина та Словаччина - на чолі з дружніми Росією лідерами Віктором Орбаном та Робертом Фіцо - історично виступали проти нових обмежень на енергоносії.

Йоргенсен згадав про свій досвід, працюючи на посаді міністра з питань клімату Данії у 2022 році. У той час він взяв участь у восьми термінових зустрічах міністрів енергетики ЄС, коли Європейський Союз опинився у серйозній кризі зростання цін на газ.

На його думку, ці зустрічі надали йому "певний досвід у взаємодії з колегами... враховуючи різноманітні обставини".

Він також отримає потужну політичну підтримку для реалізації своїх зусиль. Лише на цьому тижні десять європейських столиць об'єдналися, закликавши до введення санкцій проти ядерної та газової промисловості Москви.

Пропозиція Йоргенсена, ймовірно, з'явиться через кілька тижнів після завершення довгострокової угоди щодо транзиту газу, яка дозволяє переважно країнам Центральної Європи продовжувати імпорт російського газу через трубопроводи в Україні. Тим часом кілька держав обговорюють можливі альтернативні маршрути для забезпечення постачання газу, а Йоргенсен висловив сподівання щодо завершення терміну дії цієї угоди.

"Ми плануємо, що це прийде до завершення, і... це ще одна підстава, чому для нас є критично важливим мати цю дорожню карту якомога швидше," - зазначив він, підкресливши незмінну позицію Єврокомісії щодо угоди між Москвою та Києвом, яка була досягнута у 2019 році.

Взаємовідносини Європейського Союзу з адміністрацією Дональда Трампа також матимуть значення для енергетичних ініціатив Йоргенсена, оскільки Європа зверталася до США за постачанням зрідженого природного газу в умовах зменшення залежності від Росії. Зараз Сполучені Штати займають позицію другого за обсягами постачальника газу для цього блоку.

Йоргенсен підкреслив, що імпорт зрідженого газу "безумовно увійде до числа найважливіших тем, які ми повинні обговорити" з новим урядом США.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вже припустила, що ЄС міг би закупити більше американського палива, щоб уникнути потенційної торгової війни з пихатим лідером республіканців, який пообіцяв покласти край паузі у видачі нових дозволів на експорт ЗПГ із США.

"Важливо пам'ятати, що зменшити нашу залежність від Росії ми змогли тільки завдяки енергетичним ресурсам зі США", - зазначив Йоргенсен. "Вони дійсно стали нашими партнерами, і я, звісно, сподіваюся, що наше співробітництво триватиме".

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.