Об'єкт "під надійним контролем": у Міністерстві закордонних справ Росії спростували намір Трампа управляти Запорізькою атомною електростанцією.
У разі потреби Росія надасть США пояснення щодо неможливості зміни контролю над Запорізькою атомною електростанцією. Власність цієї станції є одним з найпроблемніших аспектів у переговорах про Україну.
Москва не отримувала від США жодних пропозицій стосовно передачі контролю над ЗАЕС, повідомив міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров в інтерв'ю для американського телеканалу CBS.
Запорізька атомна електростанція знаходиться в захопленому місті Енергодар, розташованому в Запорізькій області.
Представник російської влади зазначив, що управління Запорізькою АЕС здійснюється державним концерном "Росатом". Він також підкреслив, що співробітники МАГАТЕ постійно перебувають на території станції та контролюють поточну ситуацію.
Він також звинуватив Україну в намірах атакувати станцію, що могло б призвести до ядерної катастрофи в Європі.
"Всі вимоги безпеки дотримуються в повному обсязі. Атомна електростанція під надійним контролем. Я не вважаю, що можуть статися якісь зміни," – підкреслив він.
Виступи Лаврова відбулися на фоні дискусій щодо змісту ймовірного мирного плану, розробленого адміністрацією Дональда Трампа.
Відповідно до нового документа, контроль над Запорізькою атомною електростанцією відновлюється Україною, хоча фактичне управління здійснюється Сполученими Штатами. Електрична енергія розподіляється між двома державами. Райони навколо ЗАЕС отримують статус нейтральної зони.
У Держдумі Росії вважають приналежність Запорізької АЕС одним із найбільш спірних моментів тексту можливої мирної угоди. За словами першого заступника голови комітету з міжнародних справ Олексія Чепи, РФ не віддасть нікому контроль над Запорізькою АЕС.
"Це буде так, ніби закласти міну уповільненої дії в російському передньому плані," – зазначив він.
Хочемо нагадати, що фахівці оцінили, скільки часу потрібно для відновлення Запорізької атомної електростанції. Відновлювальні роботи можуть тривати до 10 років після закінчення великої війни.
The Wall Street Journal писала про бажання Трампа встановити американський контроль над територіями біля ЗАЕС. Києву озвучили таку пропозицію відносно недавно.