Свежий підхід Трампа до питання України виглядає більше як симуляція підтримки, стверджує видання Foreign Policy.

Гучні заяви Трампа щодо України позбавлені будь-якої стратегії, вважає журналіст.

За гучними заявами президента США Дональда Трампа щодо України поки що стоїть більше риторики, ніж реальних дій: конкретики щодо обсягів і термінів постачання зброї немає, санкції проти РФ відкладаються, а "ультиматум" російському правителю Володимиру Путіну схожий на чергову спробу домовитися особисто, а не стратегічно. Про це пише журналіст Крістіан Керіл на шпальтах Foreign Policy.

Він звернув увагу, що Трамп 14 липня на своїй пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Овальному кабінеті, де було оголошено про новий план озброєння для України, представив зміну позиції щодо росіян не стільки як стратегічне рішення, скільки як обурення.

У тексті зазначається, що президент США явно не має достатньо глибокого стратегічного розуміння причин війни, її тривалості та можливих шляхів завершення. Як і його дипломатичний представник Стів Віткофф, Трамп сприймає ситуацію крізь призму своїх особистісних підходів до укладання угод: він вважає, що Путіна, колишнього союзника, потрібно поставити на місце, оскільки той його зрадив.

Цю думку підтримав колишній командувач армії США в Європі Бен Ходжес, який зазначив, що Трампу не вистачає стратегічного розуміння наслідків війни Росії в Україні.

"Чому президент не висловлює думку, що основна мета полягає в тому, аби Росія існувала в межах своїх кордонів, як інші суверенні країни, і щоб вона зупинила агресію проти сусідніх держав?" - ставить питання Ходжес.

Замість цього, за його словами, Трамп висловлює "серію не зовсім зрозумілих висловлювань і невизначених тверджень".

Оцінюючи нову стратегію Трампа стосовно України, Керіл зазначив, що її втілення може виявитися кращим варіантом, ніж повне зупинення військових постачань до України. Проте, це все ще буде недостатньо в порівнянні з тим, що було заплановано за часів адміністрації попереднього президента Джо Байдена.

"Зброя, яку мали б надати українцям безкоштовно, використовуючи повноваження президента щодо скорочення військ, натомість буде продана європейцям, які потім передадуть її Києву. А деталі щодо конкретних типів і кількості зброї, яка буде поставлена, досі незрозумілі", - пише він.

Автор статті підкреслює невизначеність щодо кількості ракет-перехоплювачів Patriot, які можуть надійти до Києва, а також неясно, що ще європейські країни готові придбати для України і яку частину з цього забезпечить Трамп.

На думку Ходжеса, Трамп фактично імпровізує у сфері політики, тоді як йому слід було б покладатися на експертів з політичного апарату у Раді національної безпеки та Міністерстві оборони. Ці інституції могли б сприяти визначенню стратегічних цілей, узгодженню комунікацій та забезпеченню стабільності у прийнятті рішень на рівні Сполучених Штатів.

Ходжес зазначив, що в керівництві Пентагону нині панує безлад, а звичні методи формування політики у сфері національної безпеки в адміністрації президента значною мірою скасовані. Він зауважив, що державний секретар Марко Рубіо фактично "виконує обов’язки радника з національної безпеки", і ця діяльність "вибирає весь його час". Тож не варто дивуватися, що Трамп, ймовірно, "створює стратегії на ходу".

Журналіст викликає занепокоєння через заяву Трампа про можливе введення "надзвичайно серйозних тарифів" на Росію, якщо країна не зупинить війну протягом наступних 50 днів.

"Переклад: Путін отримує нову можливість уникнути серйозного економічного тиску з боку США. Ці умови є надзвичайно вигідними для держави, яка не раз уникала укладення угод про припинення вогню та серйозних переговорів", - підкреслив Керіл.

Більше того, журналіст прогнозує, що Путін зробить вигляд, ніби повертається за стіл переговорів, а Трамп продовжить цей термін.

Те, що особливих змін у політиці Трампа щодо війни в Україні не відбулося, на думку автора статті, свідчить і реакція російських посадовців на його заяви.

Якщо заява Трампа про відновлення постачання зброї до Києва була спрямована на серйозний тиск на Москву, можна було б припустити, що російська сторона відреагує із занепокоєнням і тривогою. Проте міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров лише знизив плечима, зазначивши: "П'ятдесят днів. Раніше це було 24 години; ще раніше - 100 днів — ми все це витримали". Колишній президент Росії Дмитро Медведєв підкреслив: "Росія не переживає з цього приводу", - наголошується у статті.

Як вже повідомлялося раніше агентством УНІАН, 14 липня Дональд Трамп анонсував можливість введення митних зборів проти Росії та висловив намір надати військову підтримку Україні. Він виставив Путіну ультиматум, попередивши про запровадження вторинних мит для РФ та її союзників, якщо протягом 50 днів не буде досягнуто угоди щодо мирного врегулювання конфлікту в Україні. Окрім цього, Трамп зазначив, що його розчарував Путін через відмову погодитися на припинення вогню.

Також Трамп пообіцяв негайно відправити Україні ракети-перехоплювачі Patriot, хоче ше на початку липня США призупинили поставку цього озброєнння в Україну. Однак останні телефонні розмови з Путіним та презтидентом України Володимиром Зеленським змусили Трампа змінити його рішення.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.