Ряд європейських держав висловлює бажання, щоб українські біженці залишалися на їх території та мали можливість працевлаштуватись, - зазначає експерт.
Після завершення конфлікту між Києвом та європейськими країнами розпочнеться "напружена конкуренція" за біженців.
Деякі країни Євросоюзу, куди після початку війни тікали українські біженці, зацікавлені в тому, щоб вони там залишились та влаштувались на роботу.
Подібну думку в ефірі Еспресо висловив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній, що займаються міжнародним працевлаштуванням.
Він повідомив, що серед країн, які виявили інтерес, знаходяться Польща, Чехія та Німеччина.
"Німеччина, Польща, Чехія зацікавлені в тому, аби українці там залишалися. Бо українці - це не тільки утриманці, вони в першу чергу шукають для себе роботу, у них там є діти, котрі навчаються і котрі можуть потенційно стати членами суспільств тих країн, де вони знаходяться. І зрозуміло, що ліпше для країн, як це не прикро для нас звучить, ліпше для Німеччини чи Польщі залучати до себе українців, аніж залучати сирійців, чи залучати мешканців, наприклад, азійських", - сказав він.
Він підкреслив, що після завершення конфлікту між Євросоюзом і Києвом розпочнеться "інтенсивна боротьба" за тих громадян, які покинули країну після початку війни.
Експерт зазначив, що країни, які стикаються з демографічною кризою, подібною до української, відчувають гостру нестачу робочої сили та споживачів для своїх товарів і послуг. Після завершення військових конфліктів нас чекає жорстка конкуренція за українських громадян, оскільки місцеві уряди таких країн, як Німеччина, Польща та Чехія, прагнутимуть утримати їх у себе. Україні ж потрібно буде вжити всіх заходів, щоб повернути наших співвітчизників на рідну землю.
Нагадаємо, що раніше було зазначено, що Міністерство закордонних справ України висловило свою реакцію на резонансну статтю в El Pais, присвячену зменшенню підтримки для біженців.