Не Трамп: Сі Цзіньпін володіє найбільшим впливом на Путіна, - повідомляє The Times.
Китайський лідер не намагається втручатися у процес завершення війни в Україні, адже її продовження сприяє стратегічним вигодам Китаю.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив значне розчарування через дії російського лідера Володимира Путіна стосовно війни в Україні. Однак, як зазначає видання The Times, справжній вплив на Путіна має лише китайський лідер Сі Цзіньпін.
У понеділок Трамп висунув Москві ультиматум: 50 днів для оголошення про припинення вогню. Якщо цього не станеться, він попередив про можливість введення стовідсоткових мит на імпорт з Росії.
Московська фондова біржа зазнала значного зростання, а інвестори відчули полегшення, сподіваючись, що дії Сполучених Штатів обернуться лише символічними заходами. Варто зазначити, що Росія постачає до США всього 0,65% свого загального експорту, що вказує на можливу незначність прямих економічних наслідків.
Проте основною загрозою є вторинні санкції, що можуть бути накладені на держави, які імпортують російську нафту. Це здатне завдати значного удару по Росії, зважаючи на прогнозовані $192 млрд доходів від нафтового сектору у 2024 році. Однак фахівці вважають, що це, найімовірніше, виявиться лише блефом: Китай та Індія, які є провідними споживачами російської нафти, навряд чи змінять свою стратегію.
Під час зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим китайський лідер Сі Цзіньпін заявив про необхідність посилення "взаємної підтримки". Китай офіційно засудив американські тарифи як "незаконні санкції" та не приховує своєї прихильності до Москви.
Китай продовжує постачати Росії продукцію подвійного призначення, а також, за даними розвідувальних служб, сучасні оборонні технології та навіть бойову підтримку через найманців. Є свідчення того, що китайські боєприпаси надходять до Росії через територію Північної Кореї.
Видання зазначає, що під прикриттям дружби Китай фактично підпорядковує собі Росію. Пекін розширює вплив у Центральній Азії, на Кубі та в Африці, витісняючи Москву з колишніх сфер впливу. Залежність РФ зростає: від споживчих товарів до фінансових систем. Росія вже частково перейшла на китайські платіжні системи.
Попри показну єдність, союз Китаю і Росії далекий від бездоганного. Обидві сторони активно шпигують одна за одною, і напруження між ними час від часу спливає у витоках інформації та дипломатичних маневрах.
Хоча Трамп намагається тиснути на Путіна, справжнім арбітром у ситуації залишається Сі Цзіньпін. Його стратегічна вигода очевидна -- затяжна війна в Україні відволікає Захід і посилює залежність Росії від Китаю.
Як повідомляв УНІАН, ультиматум Дональда Трампа, який вимагає від Москви укласти угоду з Києвом протягом 50 днів, схоже, не справив особливого враження на Кремль.
Офіційні та неофіційні представники Кремля знову звернулися до звичних тем конфлікту, в той час як збройні сили Росії провели нову хвилю масованих атак на Україну, використовуючи сотні дронів та десятки ракет.