Національний банк України представив пам'ятну монету, присвячену композитору Шамо, який створив музику для гімну Києва - "Головне в Україні".

Монета на честь композитора Ігоря Шамо / Фото: НБУ

До сторіччя від дня народження легендарного українського композитора Національний банк вводить в обіг пам'ятну монету "100 років від дня народження Ігоря Шамо". Вона продовжує серію "Видатні особистості України".

Цю інформацію озвучила пресслужба Національного банку України.

Ігор Шамо (1925-1982) - український композитор, заслужений діяч мистецтв УРСР. Автор численних симфонічних, вокальних, хорових та камерних творів. Серед найвідоміших творів пісня "Як тебе не любити, Києве мій", яка стала офіційним гімном Києва, опера "Ятранські ігри", музика до кінофільмів, зокрема "Повість про перше кохання" та інші. Загалом митець залишив по собі творчий доробок з понад 300 творів.

"Мелодія "Як тебе не любити, Києве мій?" вже більше шістдесяти років невід'ємно пов'язана з українською столицею. Ця пісня викликає теплі спогади, які для кожного, хто відвідав Київ, стають унікальними" - підкреслили в НБУ.

Монета номіналом 2 гривні виготовлена з матеріалу, відомого як нейзильбер.

На лицьовій стороні представлено оригінальну композицію, що відображає мальовничі пейзажі, відомі архітектурні споруди та пам'ятники Києва, які обрамлені листям каштанів — символом столиці. У нижній частині, на дзеркальному фоні, розташований нотний стан з написом твору відомого композитора.

На реверсі - стилізований портрет Ігоря Шамо, який розмірковує над створенням нового музичного шедевра. Під портретом розміщено нотний стан, що символізує музичну спадщину композитора. Ліворуч від портрета вертикально зазначено ім'я та прізвище митця та роки його життя (1925-1982). Композицію реверсу завершують зображення та силуети листя каштанів, які підкреслюють нерозривний зв'язок маестро з Києвом.

Випуск - до 50 тисяч одиниць в оригінальному сувенірному упакуванні.

Пам'ятні монети з'являться в інтернет-магазині з 25 лютого 2025 року, у міру їх надходження з Банкнотно-монетного двору НБУ.

Реалізація банками-дистриб'юторами здійснюватиметься поступово після отримання пам'ятних монет в НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу можна дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.