Чому Трамп намагається зганьбити Зеленського: у NYT розкрили "вражаюче спотворення істини"
Президент США звинувачує в кровопролитній війні не Путіна, а українського лідера.
Очорняючи президента України Володимира Зеленського і перекладаючи провину за війну з Москви на Київ, американський лідер Дональд Трамп, схоже, готує ґрунт для припинення підтримки союзника, який зазнав нападу, пише The New York Times.
"У своїх спробах досягти мирної угоди з Москвою Трамп змінює розуміння історії російського вторгнення в сусідню країну... У цій інтерпретації Україна постає не як жертва, а як агресор. А Зеленський не є сучасним Вінстоном Черчіллем, а скоріше 'диктатором без виборів', який нібито сам розв’язав війну і хитрістю примусив Америку надати військову допомогу", - зазначено в статті.
Акцентується, що різкий обмін заявами між Трампом і Зеленським продемонстрував, як багато змінилося з інавгурацією нового президента у Вашингтоні. Навіть для Трампа, який ніколи не був прихильником України і давно висловлював захоплення Путіним, уїдливість, висловлена на адресу Зеленського, викликала здивовані вигуки по обидва боки Атлантичного океану.
Як підкреслили в New York Times, слова Трампа є "вражаючим перекрученням дійсності". У матеріалі зазначається, що Зеленський не просив США про фінансову допомогу "для війни", а також що він був обраний на виборах 2019 року з значною перевагою голосів, які міжнародне співтовариство визнало вільними та чесними.
"На відміну від Путіна, який є справжнім диктатором і протягом двадцяти п’яти років утримує владу завдяки виборам, що викликають у багатьох сумніви щодо їхньої легітимності."
Згідно з нещодавнім опитуванням, яке було зазначено в публікації, рейтинг схвалення президента Зеленського становить 57%, що є вищим за показник Трампа.
У The New York Times зазначили, що значна частина американців дійсно може виступати проти витрачання податків на іноземний конфлікт, проте Трамп йде ще далі — він ставить під сумнів саму легітимність того, що Україна є жертвою в цій ситуації.
Кілька разів за останні дні він висловлював глибоке занепокоєння тим, скільки людей було вбито, і яку частину країни було зруйновано. Однак при цьому він вказує на Зеленського, а не на Путіна, як на автора всієї цієї бійні".
Усі ці атаки спровокували обурення серед європейських керівників, демократів у Вашингтоні та навіть деяких республіканців, які не побоялися висловити свою думку.
"Україна не "почала" цю війну. Росія почала нічим не спровоковане і жорстоке вторгнення, яке забрало сотні тисяч життів. Дорога до миру має бути побудована на правді", - заявив колишній віце-президент Трампа Майк Пенс.
Екс-заступник радника з національної безпеки в першій адміністрації Трампа, Чарльз М. Купперман, провів аналогію між його вчинками та діями британського прем'єра, який намагався задовольнити Адольфа Гітлера, погодившись на передачу частини Чехословаччини.
"Ім'я Трампа увійде в історію як капітулянта, такого ж, як Невілл Чемберлен".
У той же час у Москві відзначили цю подію з радістю.
Нагадаємо, 18 лютого Дональд Трамп висловив звинувачення на адресу України, стверджуючи, що саме вона стала ініціатором конфлікту, а також піддав критиці президента Зеленського.
19 лютого він знову виступив із публічною критикою українського керівника, звинувативши його в нецільовому використанні американської допомоги та в авторитарних методах правління.
"Він відмовляється від виборів, має дуже низький рейтинг в українських опитуваннях, і єдине, що в нього добре виходить - це грати на Байдені "як на скрипці". Диктатор без виборів".