ISW провело аналіз наслідків затримки у наданні допомоги США: чи може це призвести до колапсу на фронті?

Затримка у забезпеченні підтримки матиме негативні наслідки для України, знижуючи її можливості як у захисті, так і в проведенні наступальних дій на поточному рівні активності.

Лінії фронту в Україні не піддаються ризику неминучого краху внаслідок припинення військової підтримки з боку США, проте наслідки такої паузи з часом можуть ставати все більш відчутними.

Цю інформацію надає Інститут дослідження війни (ISW).

Видання ABC News із посиланням на двох американських посадовців повідомило, що до України прибули вже близько 90% озброєнь, які США зобов'язалися надати у межах минулих пакетів "Програми президентських повноважень" (Presidential Drawdown Authority, PDA) з оборонної підтримки. Йдеться про боєприпаси та протитанкові системи.

Згідно з даними джерела, решта 10% військової техніки очікується в Україні до серпня 2025 року. Відомо, що приватні угоди на постачання озброєння між Україною та американськими компаніями, багато з яких вже отримали оплату від Києва, ймовірно, забезпечать певний обсяг постачань до країни, "принаймні протягом наступних років".

Головний редактор українського оборонного видання Defense Express Олег Катков зазначає, що близько 30% озброєнь для ЗСУ постачають Сполучені Штати, ще 30% надходить від європейських партнерів, а решту 40% Україна виготовляє власними силами у межах свого оборонно-промислового комплексу.

Фахівці ISW зазначають, що Україна буде продовжувати свою боротьбу, застосовуючи як наявні запаси озброєння, так і військову допомогу від європейських союзників, а також вироблену вітчизняною промисловістю зброю.

Аналітики вважають, що затримка в наданні підтримки від адміністрації Трампа матиме негативний вплив на можливості України у захисті та проведенні наступальних дій у нинішньому темпі. Проте, на їхню думку, це не призведе до повного краху фронту в найближчі місяці.

Аналітики підкреслили, що військові сили Росії можуть використати нестачу української техніки, що сталося раніше під час тимчасового зупинення американської військової підтримки на початку 2024 року.

"Росіяни спробують скористатися паузою в наданні допомоги з боку США для подальшого просування на сході та півдні України та щоб обґрунтувати свої територіальні претензії на всю територію Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей", - йдеться у звіті ISW.

Нагадаємо, що після оголошення США про призупинення військової допомоги, український президент Володимир Зеленський доручив міністру оборони Рустему Умєрову та іншим урядовцям з’ясувати деталі щодо постачання військової техніки.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.