Національний банк висловив задоволення від роботи монетарної трансмісії у нових умовах.

Загальна сума інвестицій населення в строкові гривневі депозити та гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у березні перевищила 5 мільярдів гривень. Це найвищий показник за останні десять місяців, що свідчить про ефективність монетарної політики Національного банку, повідомив на прес-конференції у Києві в четвер заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

"Той факт, що загальний попит ... досяг найвищого рівня за останні десять місяців, свідчить про нашу значну успішність у цьому процесі. ... Вважаємо, що в даному випадку механізм передачі, ймовірно, спрацював максимально ефективно, ... він виконав свої функції так, як ми і очікували," - зазначив на брифінгу голова Національного банку Андрій Пишний.

Він зазначив, що фінансові установи реагували на підвищення облікової ставки Національного банку до 15,5% річних із деякою затримкою. Крім того, підвищення ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами до 19% річних стало дійсним лише з 4 квітня 2025 року.

"За оперативною інформацією, яку ми отримуємо, спостерігаємо, що банки вже адаптували свої рішення стосовно депозитних ставок на терміни понад 92 дні. Спочатку, як і очікувалося, на це відреагували комерційні банки. Однак цього разу активність проявили також і провідні банки роздрібного сегмента, які займають значну частку ринку. Ви зможете побачити ці дані вже в статистичних показниках за підсумками квітня", - підкреслив голова Національного банку.

Він зазначив, що це стало одним із причин, чому Національний банк цього четверга не підвищив облікову ставку.

"Ми досягли успіху з попередніми ініціативами, і в майбутньому вони також продовжать приносити результати. Чарівність гривневих активів, над якою ми активно працюємо, буде гарантована," - зазначив Пишний.

Він зазначив, що з початку року обсяг вкладів населення зріс на 2,7%, а з моменту початку повномасштабного вторгнення цей показник перевищив 48%. Інвестиції населення в гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) з початку року збільшилися на 19%, що становить 7,6 млрд грн, а з початку широкомасштабної війни цей обсяг зріс майже в чотири рази.

"Тож ми непохитні в своєму прагненні забезпечити привабливість гривневих активів як один із факторів, який дає нам можливість забезпечити золотовалютні резерви від необґрунтованого і непродуктивного зменшення. І стійкість валютно-курсового ринку: весь цей попит, відповідно, пішов з валютного ринку", - підсумував голова НБУ.

За інформацією Національного банку України, у першому кварталі залишки грошових коштів населення в банківських установах зросли на 0,9%, при цьому обсяги в гривні підвищилися на 0,6%. Проте в березні спостерігалося зменшення цих залишків на 3% та 1,1% відповідно.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.