На Західних теренах оголосили про найгірший можливий сценарій завершення війни для України після інавгурації Трампа.

На фоні підготовки Дональда Трампа до інавгурації, призначеної на 20 січня, Україна та Росія активно формують свої стратегії перед можливими переговорами. Видання Business Insider виділило чотири можливі сценарії подальшого розвитку конфлікту між Росією та Україною.

Трамп, Зеленський та Путін.

Першим можливим розвитком подій, який виникає у контексті видання, є укладення угоди про припинення вогню та "замороження" лінії розмежування. Відзначає експерт Chatham House Джон Лоф, що Україна поступово зменшує свою максималістську позицію щодо відновлення контролю над усіма окупованими територіями, при цьому продовжуючи вимагати надійних гарантій безпеки з боку Західних країн.

Business Insider попереджає, що будь-яка мирна угода може виявитися нестабільною, враховуючи історію агресивних дій Росії, зокрема анексію Криму у 2014 році та повномасштабне вторгнення у 2022 році. Спостерігачі побоюються, що тимчасове затишшя лише дозволить Росії накопичити ресурси для нової атаки.

Експерт Марк Канчіан з Центру стратегічних і міжнародних досліджень вважає, що мирна угода, запропонована Трампом, може передбачати територіальні компроміси з боку України. Однак він сумнівається в її стабільності, зазначаючи, що новий конфлікт може спалахнути вже через кілька років.

Інший можливий розвиток подій — це тривала війна. Основна ідея цього сценарію полягає в тому, що Росія відмовиться від будь-яких компромісів, і конфлікт продовжиться. Фахівці Інституту вивчення війни підкреслюють, що російські керівники вірять у свою перевагу на фронті і наразі не проявляють готовності до суттєвих переговорів.

Ще один сценарій - це перемога Росії. Москва може оголосити про свою перемогу, що включатиме окупацію більшої частини України та зміну влади у Києві. Видання відзначає, що найгірший для України розвиток подій може статися через виснаження ресурсів чи зменшення міжнародної підтримки. У такому разі Україна може втратити значну частину територій, зокрема землі на схід від Дніпра, які можуть перейти під контроль Росії через анексію або ефективний нагляд.

І четвертий сценарій - це перемога України та відступ Росії. Українці сподівалися на перемогу після звільнення Харкова у 2022 році, зазначає журналістка Світлана Моренець. Вона вважає, що хоча Путін все ще утримує владу, війна виявила слабкі місця у його режимі, зокрема бунт групи "Вагнера" та протести проти мобілізації. Однак, на думку Business Insider, українська перемога залишається малоймовірною через прагнення Трампа швидко завершити бойові дії, обмеження ресурсів Києва та продовження наступу Росії на сході.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, яких гірких поступок будуть вимагати від України.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.