The Economist повідомляє, що Україні загрожують серйозні наслідки у разі зупинки постачання зброї з США.

Цей крок може бути результатом зменшення запасів у Сполучених Штатах, проте Україна переконана, що її змушують до політичних компромісів.

У ніч із 30 червня на 1 липня, за словами українських офіційних осіб, американські військові вантажні літаки, що перевозили перехоплювачі ППО та інші види озброєнь на європейські бази (звідки їх мали доставляти в Україну суходолом), були відкликані назад.

Не зовсім зрозуміло, які саме типи озброєнь були призупинені, на який період і з яких причин. Хоча Пентагон не надав детальної інформації, ряд джерел вказує на те, що серед заморожених постачань опинилися перехоплювачі системи Patriot. Можливо, також йдеться про зенітні ракети Stinger, ракети класу "повітря-повітря", "повітря-земля" Hellfire, а також ракети "земля-земля" і артилерійські снаряди, як зазначає The Economist.

Згідно з інформацією, наданою Пентагоном, ця затримка обумовлена потребою в "всеосяжному аналізі постачання озброєнь", що має на меті сприяти завершенню конфлікту в Україні, при цьому зберігаючи боєготовність Сполучених Штатів та їх оборонні пріоритети.

Влада наголошує, що це оновлення має всесвітній вплив, а відмову від постачання можна скасувати. Проте українські представники стверджують, що постачання всіх категорій американської зброї, включаючи патрони та комплектуючі, було повністю припинено — заяву, яку Сполучені Штати офіційно спростовують.

Пентагон називає це тимчасовим і обмеженим заходом. Але в Києві підозрюють, що йдеться про більш масштабний тиск з боку адміністрації президента США Дональда Трампа з метою виторгувати "політичні поступки" - так само, як це було в березні, коли постачання озброєнь і розвідданих було припинено після публічного конфлікту між Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.

Однак в останні тижні стосунки між Трампом і Зеленським, здавалося, стали більш позитивними. Тим не менш, як зазначають засоби масової інформації, американська підтримка України починає знижуватися.

"Фронт в Україні, судячи з усього, не впаде в найближчі місяці, незважаючи на поступове просування російських військ. Проте на країну чекають суворі наслідки: що менше зброї вона отримує, то більше людей і територій втрачає", - йдеться в матеріалі.

Підтримка США здійснюється двома основними способами: через Presidential Drawdown Authority (PDA), що дає змогу Пентагону швидко надсилати Україні зброю з власних запасів, і через Ukraine Security Assistance Initiative (USAI) - повільніший механізм, за якого зброю замовляють у виробників.

Адміністрація Трампа з січня не анонсувала нових поставок через програму PDA, проте зброя, замовлена раніше в рамках програми USAI, планувалася до поставок до кінця 2028 року, згідно з оцінками Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Якщо тепер перериваються і ці поставки, то йдеться про більш різке завершення американської підтримки, ніж передбачалося, вважають журналісти.

Рішення про припинення поставок пов'язують з Елбріджем Колбі, заступником міністра оборони з політичних питань, який давно виступає за перерозподіл ресурсів США з Європи та Близького Сходу в Азіатсько-Тихоокеанський регіон і на конкуренцію з Китаєм.

Повідомляється, що він провів перегляд запасів боєприпасів Пентагону через побоювання, що запаси артилерійських снарядів, засобів ППО і високоточних боєприпасів перебувають на критично низькому рівні. При цьому важливо уточнити, що європейські країни вже зараз постачають більше озброєнь Україні, ніж США, і пообіцяли заповнити дефіцит, викликаний скороченням американської допомоги. Але навіть вони відчувають серйозний дефіцит систем ППО - особливо таких, як Patriot, які показали свою ефективність проти балістичних та інших ракет.

Раніше УНІАН повідомляв, що про жорстке висловлювання радника Байдена з питань нацбезпеки на цю тему. В останні місяці, за його словами, Трамп ніколи не доводив справу до кінця, хоча багато разів "погрожував". Наприклад, санкціями проти Росії.

Окрім підготовки до телефонної розмови між Трампом і Зеленським, ситуація має й інші важливі аспекти. "Сполучені Штати підкреслюють, що це не затримка і не зупинка. Вони все ще працюють над тим, як найефективніше підтримати обороноздатність України. Це залишається їхнім ключовим пріоритетом", - зазначив один з європейських дипломатів, побажавши залишитися анонімним.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.