На фоні подій, пов'язаних з видобутком корисних копалин, в Україні планують внести зміни до законодавства з метою обмеження впливу Кремля.

Комітет з правової політики Верховної Ради України висловив рекомендацію прийняти законопроєкт "Про зміни до окремих законодавчих актів України для забезпечення захисту прав власності громадян України".

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради. "5 березня відбулось засідання Комітету, на якому розглянуто проєкт Закону № 9218... За результатами обговорення, комітет вирішив рекомендувати ВР прийняти законопроект за основу з урахуванням вимог частини першої статті 116 Регламенту", -- йдеться у повідомленні.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Цивільного, Земельного, Водного, Лісового кодексів, Кодексу України про надра, Закону України "Про виключну (морську) економічну зону України".

Відповідно до пояснювальної записки, проєкт передбачає закріплення положення, що "громадяни країни-агресора, юридичні особи, а також міжнародні організації, створені та зареєстровані відповідно до законодавства цієї країни, а також сама країна-агресор не мають права на володіння або використання природних ресурсів, які є власністю українського народу".

"Зазначені особи, які володіють та/або користуються природними об'єктами права власності Українського народу (землею, земельними ділянками, лісами, надрами) зобов'язані відчужити право власності та/або користування такими об'єктами протягом трьох місяців з дня набрання чинності Закону, а також забороняється здійснення відповідними особами спеціального водокористування, користування водними об'єктами на умовах оренди, здійснення будь-якої діяльності у виключній (морській) економічній зоні України", -- йдеться у повідомленні.

У Комітеті підкреслюють, що ухвалення цього законопроєкту допоможе захистити природні об'єкти власності Українського народу від зловживань з боку держави-агресора та осіб, які їй підконтрольні, а також сприятиме визнанню особливої цінності природних ресурсів та національних багатств України.

Раніше повідомлялося, що 28 лютого 2025 року українська делегація, очолювана Володимиром Зеленським, раптово залишила Білий дім. Під час зустрічі між Україною та США не вдалося укласти рамкову угоду щодо корисних копалин через конфлікт, що виник між Зеленським, президентом США Дональдом Трампом і віцепрезидентом Джей Ді Венсом під час спільної прес-конференції.

Венс і Трамп висловили претензії до Зеленського, стверджуючи, що Україна не проявляє достатньої вдячності Сполученим Штатам. У відповідь український президент зазначив, що для досягнення мирної угоди необхідні реальні гарантії безпеки, підкресливши, як російський авторитарний лідер неодноразово ігнорував укладені угоди.

Після відкритого обміну думками Трамп опублікував у Truth Social, що, на його думку, Зеленський "не готовий до миру" і зазначив, що український лідер "може повернутися, коли буде готовий".

3 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий підписати угоду зі США щодо корисних копалин за умови взаємної готовності сторін і врахування української позиції.

Пізніше, після зустрічей із Зеленським та керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, американський республіканський конгресмен Браян Фіцпатрік оголосив, що угоду між США та Україною щодо видобутку стратегічно важливих корисних копалин буде підписано найближчим часом.

4 березня 2025 року з'явилася інформація про те, що Сполучені Штати призупиняють всі поставки військової допомоги Україні до тих пір, поки президент Дональд Трамп не отримає запевнення, що українська сторона готова до мирних переговорів. Офіційне підтвердження про призупинення допомоги було надано Білим домом.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.