На Сонці відбувся потужний спалах з викидом матеріалів: Земля опиняється під загрозою.
Очікується, що "ковзаюча" магнітна буря буде 17 травня.
На західному краю Сонця стався потужний спалах класу X1.2, що може призвести до магнітної бурі на Землі. Цю інформацію оприлюднила агенція The Watchers.
Згідно з інформацією, активність спалаху розпочалася о 15:25 за всесвітнім координованим часом (18:25 за київським часом) 13 травня і тривала до 15:44 UTC (18:44 за Києвом).
Це сьомий сонячний спалах класу X цього року і перший з 28 березня. Наразі це третій за потужністю спалах цього року.
Згідно з даними джерела, під час недавнього спалаху стався значний викид корональної маси. Хоча прямий вплив на Землю не очікується, радіочастотні сигнали можуть зазнати найбільшого зниження в районах над Атлантичним океаном, у Сполучених Штатах, а також частково в Європі та Африці. Аналіз і моделювання вказують на можливий поступовий вплив 17 травня.
Раніше УНІАН писав про те, яка геомагнітна буря була найпотужнішою.
Подія Керрінгтона, що відбулася в 1859 році, вважається найбільш значущою з усіх зафіксованих випадків.
Нове дослідження виявило, що 1 вересня 1859 року Сонце викинуло на Землю величезну кількість наелектризованого газу та субатомних частинок, що за своєю енергією дорівнює потужності 10 мільярдів атомних бомб. Цей сплеск енергії призвів до порушень у телеграфних комунікаціях, а також викликав загоряння в системах зв'язку. Крім того, внаслідок події, відомої як подія Керрінгтона, північне сяйво було видно навіть у таких далеких місцях, як південна частина Куби та Гаваї.