На українському ринку праці спостерігається незвичайна тенденція: чому наявність диплома вже не є запорукою успішного працевлаштування.

Головна причина безробіття в Україні - диспропорція очікувань та пропозиції на ринку праці, через що навіть наявність вищою освіти тепер не гарантує працевлаштування. Самі безробітні скаржаться на низьку оплату праці, але змінювати фах багато з них не готові через відсутність житла та тривалість навчання.

Про це свідчать результати дослідження "Дослідження зареєстрованого безробіття в Україні", опубліковані під час презентації, організованій швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation. Захід транслювався на YouTube-каналі української філії Helvetas Swiss Intercooperation.

Згідно з ним, 82% безробітних в Україні - це жінки, решта - чоловіки. Водночас найбільша вікова група серед безробітних - особи віком 36-54 років, тоді як молодь у віці 18-25 років - лише 6,4%.

Дослідження також виявило, що серед безробітних значна частина має високий рівень освіти. Зокрема, понад 31% з них володіють вищою освітою, а в деяких регіонах, таких як Київ, цей показник сягає майже 70%. Ще 31,4% мають професійно-технічну освіту. Однак, незважаючи на наявність дипломів, відсутність відповідності між навичками та вимогами ринку праці не забезпечує гарантовану зайнятість: серед осіб, що працюють у найпростіших професіях та сільському господарстві, рівень безробіття складає лише 1,4% і 1,1% відповідно.

Серед груп, що підлягають ризику, найбільшими є внутрішньо переміщені особи (ВПО), які складають 24%, та особи з інвалідністю, їхня частка становить 8%. Крім того, в Україні існує регіональна нерівномірність серед безробітних: більше 90% у Луганській області – це ВПО, що викликано окупацією цього регіону.

Серед ключових факторів, які вплинули на безробіття, респонденти виділили особисті обставини (37,7%) і недостатній рівень заробітної плати (20,7%). Варто зазначити, що більшість опитаних (78,1%) не готові переїжджати в інше місто для пошуку роботи через:

Головним очікуванням від роботи абсолютної більшості безробітних українців є висока заробітна плата (59,1%). Втім, як правило, їхні очікування варіюються у межах середньостатистичного рівня в Україні - 8-20 тис. грн (хоча часто у чоловіків очікування вищі, аніж у жінок).

Основною причиною безробіття в Україні є невідповідність між запитуваними професіями та актуальними спеціальностями на ринку праці. Хоча 70% безробітних бажають знайти роботу, що вимагає вищої освіти, роботодавці, в свою чергу, більше потребують фахівців з робітничих професій. При цьому близько 30% осіб не готові змінювати свою професію, в основному через переконання, що це не допоможе вирішити проблему працевлаштування (44,4%) та через труднощі навчання (32,2%).

Також OBOZ.UA раніше вже повідомляв, що Україні гостро потрібні інженери, ІТ-спеціалісти, медики, аграрії та психологи - це ключові професії для відновлення країни. Натомість економісти, юристи та менеджери вже перенаситили ринок і мають обмежені перспективи працевлаштування.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.