Ексканцлерка Меркель опинилася під обвинуваченнями за війну в Україні: її коментарі з цього приводу.

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель висловила думку про те, що її звинувачують у сприянні виникненню війни в Україні. Критики вважають, що її позиція на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 році, коли вона виступила проти надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі, стала каталізатором для агресії президента РФ Володимира Путіна щодо України.

Ангела Меркель (зображення з публічних джерел)

Цю інформацію Меркель поділилася в розмові з журналом Spiegel.

На запитання представників ЗМІ про те, чи відчуває вона провину за початок війни, з огляду на свою позицію на саміті в Бухаресті, Меркель відповіла: "Це не просто емоція, це реальність".

Вона також нагадала про заклик президента України Володимира Зеленського відвідати Бучу після трагедії, яка сталася там.

"Володимир Зеленський, зокрема, запросив колишнього президента Франції Саркозі та мене відвідати Бучу після страшних подій, явно натякаючи на те, що наша позиція в Бухаресті нібито призвела до трагічних смертей в Бучі," - зазначила Меркель.

Водночас вона підкреслила своє захоплення сміливістю та рішучістю Зеленського, хоча й висловила незгоду з його оцінкою подій 2008 року.

"Я неодноразово попереджала, зокрема під час візиту до Бухареста в 2008 році: для Путіна розпад Радянського Союзу є найбільшою геополітичною катастрофою XX століття. Я не поділяю його думки з цього приводу. З цієї позиції він робить висновок про наявність екзистенційної загрози для Росії та прагне, де тільки може, утримувати колишні радянські республіки під контролем, провокуючи конфлікти. Я не помилилася у своїх застереженнях, адже Путін вторгся до Грузії ще в 2008 році," - підкреслила Меркель.

Меркель підкреслила, що, незважаючи на усвідомлення загроз з боку Путіна, у той час було важливо шукати дипломатичні способи врегулювання конфліктів.

"Під час саміту НАТО в Уельсі у 2014 році було визначено мету, що всі держави повинні витрачати на оборону два відсотки свого валового внутрішнього продукту. Я визнаю, що активність у досягненні цієї цілі була недостатньою", - зазначила Меркель.

Окрім цього, її піддають критиці не тільки за те, що, за словами опонентів, вона не змогла зупинити агресію Путіна. Також висловлюються нарікання на слабку оборонну спроможність Німеччини, надмірну залежність від російського газу та відмову від постачання озброєння Україні.

Екс-канцлерка спростувала ці обвинувачення, підкресливши, що "безліч суттєвих аспектів нині ігнорується". Вона зазначила, що як Україна, так і Польща отримували економічні переваги від транспортування російського газу через їхні території.

Крім того, "Коментарі" повідомили, що Меркель зазначила, що Путін спочатку не мав наміру атакувати Україну.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.