Міжнародний валютний фонд виділить Україні 500 мільйонів доларів після оцінки програми підтримки.

Фонд застеріг про те, що для Києва зберігаються "надзвичайно високі" ризики.

У Міжнародному валютному фонді повідомили про завершення восьмого оцінювання чотирирічної програми фінансової підтримки України, загальний обсяг якої становить 15,5 мільярда доларів. Київ має можливість отримати ще 500 мільйонів доларів.

Видання Reuters пише, що загальна сума виділених коштів становитиме 10,6 млрд доларів, йдеться в заяві МВФ, опублікованій після схвалення правлінням фонду огляду розширеного кредитного механізму для України. Він попередив про збереження і "винятково високі" ризики для Києва.

"Війна Росії продовжує завдавати руйнівної соціальної та економічної шкоди Україні. Проте макроекономічна стабільність була збережена завдяки вмілій політиці, а також істотній зовнішній підтримці", - заявила перший заступник директора-розпорядника Гіта Гопінат.

У МВФ заявили, що Україна виконала всі критерії ефективності, викладені в огляді, і встановила чотири нові орієнтири для заходів із модернізації інфраструктури фінансового ринку країни, впровадження міжнародних стандартів оцінки та приведення сек'юритизації та облігацій у відповідність до міжнародних стандартів.

Рада директорів ухвалила рішення надати українському уряду додатковий час для реалізації ряду інших структурних цілей, серед яких є й призначення керівника Державної митної служби, як зазначили в Міжнародному валютному фонді.

Українська влада також запросила перегляд графіка доступу до фінансування МВФ, щоб відповідати потребам України в частині, що залишилася до 2025 року.

У Фонді оголосили про збереження прогнозу економічного зростання України на 2025 рік в межах 2-3%. Це рішення обґрунтовано зменшенням видобутку газу та скороченням експорту сільгосппродукції. Для задоволення потреб Київ потребуватиме додаткових фінансових ресурсів у бюджеті на 2025 рік, враховуючи тиск з боку Росії в контексті війни.

Керівник управління державного боргу Юрій Буца повідомив, що перегляд стане наступним логічним кроком для відновлення призупинених переговорів щодо реструктуризації варантів, пов'язаних із ВВП.

Представники Міжнародного валютного фонду порадили Києву з 2026 року підвищити податкові ставки для збільшення бюджетних надходжень. Серед пропозицій - збільшення податку на додану вартість (ПДВ) та впровадження прогресивної системи оподаткування, яка передбачає підвищені ставки для заможних громадян.

29 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна та Міжнародний валютний фонд досягли угоди на рівні спеціалістів стосовно восьмого перегляду програми розширеного фінансування (EFF).

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.