Мобілізаційні процеси в Києві: скільки тисяч осіб, які ухилялися, було направлено до ТЦК протягом останнього року.

У столичному управлінні поліції оприлюднили вражаючі статистичні дані.

У Києві правоохоронці активізували зусилля щодо виявлення осіб, які уникнули призову на військову службу під час мобілізаційних заходів.

Правоохоронці підтверджують, що така робота триває і зараз.

ТСН.ua поцікавився у столичної поліції, скільки осіб вдалося затримати та доправити до ТЦК за минулий 2024 рік і яка кількість киян перебуває у розшуку.

У відділі превентивної діяльності Головного управління Національної поліції України в Києві повідомили, що відповідно до пункту 56 постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487, органи Національної поліції мають право на адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які вчинили правопорушення, згідно зі статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) та органів СБУ (додаток 20).

"З початку 2024 року до ТЦК та СП надійшло 83077 запитів щодо визначення місця перебування осіб та їх доставки для складання адміністративних протоколів відповідно до статей 210 та 210-1 КУпАП. На сьогодні встановлено місцезнаходження і доставлено до ТЦК та СП для оформлення адміністративних матеріалів 13311 осіб", - повідомив Ігор Бойко, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ НПУ у Києві, у коментарі для ТСН.ua.

Як бачимо, правоохоронцям потрібно встановити місце перебування ще майже 70 тисяч осіб.

У поліції не розповідають, як саме розшукують ухилянтів: перевіряють житло, місце роботи, чергують під під'їздом? Лише зазначають, що використовують усі наявні можливості.

Вони також зазначають, що дані про чисельність поліційних сил, задіяних у розшуку та затриманні ухилянтів у Києві, не можуть бути оприлюднені.

Згідно з розпорядженням Київської міської адміністрації від 4 жовтня 2024 року № 1163, у Києві були сформовані групи оповіщення для резервістів і військовозобов'язаних. Відповідно до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України від 12 липня 2023 року № 573, який затверджує перелік відомостей, що є службовою інформацією в рамках системи МВС України, їхня участь у забезпеченні правового режиму воєнного стану, охорони критичної інфраструктури та об'єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, є обов'язковою. Інформація про працівників поліції, а також розподіл особового складу по управлінських пунктах (групах) не підлягає розголошенню, - зазначив Ігор Бойко.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.