Переговори між Україною та Росією можуть стати важливим моментом, оскільки лінія конфлікту може перетворитися на зону напруги, згідно з інформацією від ЗМІ.
За словами військового аналітика Майкла Кларка, для довгострокового миру в Україні, на пів року, або 12 місяців знадобиться активна участь військ НАТО. Навіть якщо Україна зараз не входить до Альянсу.
Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте усвідомлює, що публічні висловлювання можуть суттєво відрізнятися від обговорень, що відбуваються у закритому колі. Цю інформацію повідомляє Sky News.
Відповідаючи на запит про поступки територій України, він зазначив, що Київ повинен бути в потужній позиції та отримувати постійні поставки зброї і боєприпасів перед початком мирних переговорів. "Якщо вони все ж стартують... я б надавав більше уваги військовій допомозі, а не обговоренням того, як повинен виглядати мирний процес," — додав він.
За інформацією репортерів, насправді вже існує уявлення про формат мирної угоди стосовно України.
"Майже кожен дипломат, з яким мені довелося спілкуватися, висловлює думку, що Україні, врешті-решт, доведеться відмовитися від деяких територій, що поступово стає частиною політичного обговорення в Києві. Саме тому висловлення Володимира Зеленського про "Україну під нашим контролем" набуло значного значення", -- підкреслює видання.
Відповідно до заяв військового експерта Майкла Кларка, Захід та світ в цілому, здається, починають дійти висновку, що в наступному році може бути досягнута мирна угода.
Негайний прийом України до НАТО, на який настійно вказує Володимир Зеленський, не відбудеться. Тим не менш, Україна висловлює інтерес до п’ятої статті статуту Північноатлантичного альянсу, яка зобов'язує держави-члени захищати одна одну у разі агресії. Генерал Кларк пропонує альтернативний варіант, що дозволяє надати Києву певні гарантії безпеки, не передбачаючи при цьому його безпосереднього членства в НАТО.
"Уявімо собі, що війська з Великобританії, Франції, Німеччини та інших країн, включаючи Польщу, могли б бути залучені до підтримки лінії -- лінії припинення вогню -- яка насправді перетворилася б на пастку," -- висловлює свою думку британський аналітик.
Він зазначає, що це функціонуватиме аналогічно до гарантії п’ятої статті — "в усіх аспектах, окрім назви". Це пов'язано з тим, що країнам НАТО доведеться вжити заходів проти російських військ, якщо Збройні сили України, які охороняють цю умовну лінію, зазнають нападу.
"Запитання полягає в тому, чи маємо ми достатню відвагу, щоб втілити це в життя?" — підкреслює Кларк.
Якщо існують зобов'язання стосовно цього питання, надзвичайно важливо, щоб держави НАТО дотримувалися своїх зобов'язань перед Україною, зазначив він.
Одночасно він не живе ілюзіями щодо справжніх намірів Кремля у цій війні. За його словами, угода не зможе забезпечити стабільність на фронті, оскільки після встановлення режиму припинення вогню та перемир'я російська сторона прагнутиме до більшого. Експерт вважає, що для досягнення тривалого миру на термін від шести до дванадцяти місяців необхідна активна участь сил НАТО, навіть якщо Україна наразі не є членом Альянсу.
"Я можу обіцяти вам, що Путін має намір захопити всю Україну в якийсь момент, якщо тільки йому не завадить зробити це значна сила", -- резюмував він.
Нагадаємо, що глава ОП Андрій Єрмак висловився про перемогу України.
Було також зазначено, що російські збройні сили захоплюють Курахове та стратегічні висоти. Офіцер Збройних сил України, аналітики та Генеральний штаб надали інформацію про поточну ситуацію.