Світ у небезпеці: які помилки призвели до зриву переговорів між Україною та Росією в Стамбулі
Третій раунд переговорів між українською та російською делегаціями відбувся в середу в Стамбулі, проте тривав лише менше години.
Цю інформацію повідомляє The Wall Street Journal.
За словами голови української делегації, секретаря РНБО Рустема Умєрова, домовитися бодай про припинення вогню не вдалося.
"На даний момент ми не спостерігаємо жодних зрушень у напрямку припинення військових дій чи встановлення мирного режиму," -- зазначив Умєров.
За його словами, Україна знову запропонувала президенту Зеленському зустрітися з Путіним, однак Москва вчергове відмовилася. Російську сторону представляв Володимир Мединський -- колишній міністр культури та довірена особа президента РФ.
Політологи охарактеризували ці переговори як "дипломатичний кабукі", проводячи паралелі з японським театром, де актори виконують заздалегідь визначені ролі.
Олександр Габуєв, директор Центру Карнегі Росія-Євразія, висловив думку, що "Пан Путін, зі зрозумілих причин, наразі не проявляє інтересу до жодних угод, які не передбачають повної капітуляції України".
Незважаючи на зусилля президента США Дональда Трампа виступити в ролі міжнародного посередника, він публічно озвучив Росії ультиматум: 50 днів на досягнення мирної угоди, інакше ж – 100% мита на товари країн, що співпрацюють з РФ. Експерти ставлять під сумнів ефективність такої стратегії тиску для того, щоб змусити Москву змінити свою позицію.
Одночасно Трамп зобов'язався надати Україні додаткові системи протиповітряної оборони Patriot.
"Росія та Україна вперше за багато років проводять прямі переговори завдяки лідерству президента Трампа", -- заявила речниця Білого дому Анна Келлі.
Нагадуємо, що переговори в Туреччині завершилися ввечері 23 липня. Учасники зустрічі досягли домовленостей щодо обміну не тільки військовими, а й цивільними особами.
Україна озвучила російській стороні три основні умови під час третього раунду переговорів. За думкою Умєрова, це сприятиме встановленню миру та закінченню війні у нашій державі
Також, 14 липня президент США Дональд Трамп заявив про укладену угоду з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте: країни-члени Альянсу купуватимуть американську зброю, зокрема системи Patriot, щоб передати їх Україні. За словами Трампа, Київ отримає 17 таких комплексів.
Проте, Державний департамент США наразі не оприлюднює повний перелік країн, які підтвердили свою участь у цій ініціативі. Водночас, згідно з даними Politico, Франція, Італія та Чехія вже висловили свої наміри не приєднуватися до програми.