Міністерство оборони США заявило, що не виявляє жодних ознак підготовки Росії до використання ядерної зброї в Україні.
Представниця Пентагону Сабріна Сінгх повідомила на брифінгу 19 листопада, що Міністерство оборони США не вражене рішенням Росії про оновлення своєї ядерної доктрини.
Вона вказала на те, що Москва сигналізувала про намір оновити ядерну доктрину протягом останніх кількох тижнів.
"Це та ж безвідповідальна риторика, яку ми спостерігали раніше, зокрема протягом останніх двох років. Ми будемо продовжувати слідкувати за цим. Проте наразі немає жодних свідчень, що Росія планує використання ядерної зброї в Україні, і ми не вбачаємо необхідності вносити зміни до нашої ядерної стратегії," - підкреслила Сінгх.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про затвердження Основ державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування". Документ опублікований на офіційному російському порталі правової інформації 19 листопада і набрав чинності.
Читайте також: Сибіга в США закликав Конгрес визнати дії Росії в Україні геноцидом
Оновлена стратегія передбачає, що ядерний удар може бути виправданий у випадку "агресії проти Російської Федерації та її партнерів з боку будь-якої держави, що не має ядерної зброї, за активної підтримки ядерної держави", а також у разі масштабної повітряної атаки, здійсненої неядерними засобами, включаючи безпілотні літальні апарати.
Путін запропонував оновити доктрину ядерного стримування на засіданні Ради безпеки РФ 25 вересня. Речник президента РФ Дмитро Пєсков говорив, що зміни слід розглядати як "певний сигнал" для Заходу. "Це сигнал, який попереджає ці країни про наслідки в разі їхньої участі в нападі на нашу країну різними засобами, причому не обов'язково ядерними", - заявив Пєсков.
Москва оновила свою ядерну доктрину на 1000-й день військового конфлікту з Україною, що сталося на фоні новин про використання українською стороною американських ракет ATACMS для атаки на склад боєприпасів у Брянській області.