Міністри оборони п'яти європейських держав провели переговори щодо підтримки України в контексті можливого повернення Дональда Трампа до політичної арени.
Міністри оборони п'яти великих європейських країн закликали продовжувати підтримувати Україну на тлі побоювань щодо впливу майбутнього президента США Дональда Трампа.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомило видання Politico.
У понеділок у Берліні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус провів зустріч зі своїми колегами з Франції, Італії, Польщі та Великої Британії. Ця зустріч проходила у новому форматі, який отримав назву "E5" від міністра оборони Великої Британії Джона Гілі.
Всі п'ятеро міністрів підкреслювали важливість продовження військової допомоги Україні. Гілі навіть виступив з пропозицією "подвоїти" рівень підтримки для Києва.
"Ми п'ятеро хочемо зберегти (контактну групу з питань оборони України)", - сказав Пісторіус, маючи на увазі очолюваний США формат "Рамштайн", що організовує військову допомогу Києву.
Хоча міністри не називали Дональда Трампа прямо, його вплив був помітним, оскільки європейські держави, ймовірно, прагнутимуть зберегти свою лояльність до нього.
"Європі доведеться діяти ще більш скоординовано, маючи спільні цілі, щоб бути хорошим партнером для США", - сказав міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
Міністри також погодились, що важливо не те, скільки коштів країни НАТО витрачають на озброєння і боєприпаси, а те, як вони їх витрачають.
"Незалежно від того, чи збільшиться (оборонний) бюджет на 2, 2,5 або 3%, ми повинні ліквідувати прогалини в силах і засобах, це найголовніше", - заявив журналістам Борис Пісторіус.
Виконання вимог НАТО щодо сил і засобів вимагатиме збільшення видатків, вважає німецький міністр. "Ймовірно, мова йтиме про понад 2%, усі це знають", - додав він.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський в інтерв'ю для "Європейської правди" зазначив, що Європа повинна зайняти рішучу позицію щодо Трампа, щоб підтримати Україну.
Засоби масової інформації повідомляли, що європейські країни звертаються до адміністрації Байдена з проханням підвищити рівень американської підтримки для України, аби зміцнити позиції Києва перед інавгурацією Дональда Трампа в січні.