Мільйони українців, які перебувають під російською окупацією, сильно побоюються можливих мирних переговорів, ініційованих Трампом, - повідомляє CNN.

Вони дуже бояться почути про те, що українські міста "стануть Росією", розповіла жінка з групи опору.

Українці, що проживають на територіях, окупованих Росією, висловлюють побоювання щодо мирних переговорів, які були ініційовані президентом США Дональдом Трампом, повідомляє CNN.

На запитання, чому вона та інші обрали залишитися під російською окупацією, а не виїжджати, українка з жіночої групи опору "Зла Мавка" відповіла, побажавши зберегти анонімність:

"Мені важко знайти слова, щоб описати це відчуття. Схоже, що ніхто не може усвідомити, що зло справді може здобути перемогу. Навіть через три роки багато людей не можуть прийняти, що це кінець. Вони продовжують вірити, що окупація має закінчитися. Саме тому вони залишаються тут і не покидають свої домівки."

Згідно з інформацією в статті, жінка мешкає в населеному пункті на південному сході України, який опинився під контролем Росії з початку масштабного вторгнення.

За її словами, життя під російською окупацією виснажливе і неймовірно страшне:

"Вас можуть затримати за будь-яку дрібницю. Вам доведеться постійно бути насторожі. Вам потрібно буде перевіряти свій телефон, контролювати все в своїй квартирі, приховувати безліч речей, не висловлювати свої думки вголос і бути обережними в стосунках з іншими."

Українка зазначила, що за межами країни багато говорять про території, проте справа не зводиться лише до них. Важливими є і люди, які "досі чекають" та "не прагнуть залишати свої домівки".

22-річний українець на ім'я Степан, який нещодавно втік з окупованого півдня до Херсона, пережив на власному досвіді жорстокість окупаційних військ, про що повідомляє CNN. Улітку 2022 року російські солдати затримали його разом із батьками, утримуючи їх у невільності протягом двох тижнів, піддаючи жорстоким побиттям і катуванням електричним струмом. Проте жодних пояснень причин затримання сім'ї не надали - їх ніколи не звинувачували в злочинах або не засуджували.

"Я відчував великий страх. Кожного разу, коли ступав на вулицю, обводив поглядом навколо, чи не планують вони знову мене захопити чи вчинити щось жахливе. Якщо б не потреба, я б і не виходив з дому. Так тривало кожен день," - розповів Степан.

Відповідно до висловлювань як його, так і представниці гурту "Зла Мавка", будь-яка підозра в їхній "проукраїнськості" може призвести до страшних наслідків для тих, хто перебуває під окупацією.

"Моїх друзів і знайомих часто забирали, тому що вони не хотіли отримувати російський паспорт або не реєструвалися на військову службу. Їх забирали і повертали через тиждень зі зламаними руками і ногами, іноді головами. Їх було багато, йдеться про десятки людей", - розповів Степан.

Виділяється, що особи, які не мають документів російського зразка, щоденно піддаються ризику затримання та примусової депортації до Росії. Вони не мають права на легальну працю, доступ до найнеобхідніших медичних послуг або пенсій, а також позбавлені можливості володіти власністю.

"Ви навіть не зможете викликати "швидку допомогу" без наявності (російського паспорта). Якщо паспорта немає, допомога не прибуде", - поділилася українка з групи опору.

Як повідомляє CNN, мільйони українців не бажають залишати свої домівки на територіях, які перебувають під окупацією. Основною причиною цього є їхня віра в те, що Київ, за підтримки західних партнерів, зможе звільнити всі свої землі. За словами співрозмовників видання, ті, хто має симпатії до Росії, становлять лише невелику частину населення.

Акцентується, що для багатьох виїхати неможливо, бо це надто небезпечно, надто дорого і надто підступно.

"Теоретично, виїзд можливий, але необхідно пройти процедуру фільтрації... Вони ретельно перевіряють усю інформацію, тому, наприклад, якщо є жінка, чий чоловік служив у 2014 році, і ця інформація стане відома, вона зіткнеться з серйозними проблемами. У такому випадку їй буде набагато безпечніше не ризикувати. Це може стосуватися будь-яких деталей, наприклад, коментарів у соцмережах чи даних у вашому телефоні. В результаті, вас можуть просто затримати і депортувати до Росії", - поділилася своїм досвідом українка.

Тож наразі вона та мільйони інших українців залишаються і "з жахом" дивляться новини з Білого дому та інших місць, ідеться в публікації.

"Люди дуже нервують і дуже бояться почути про переговори і про те, як наші міста стануть Росією, це найбільший страх. Але я можу вам сказати, що навіть якщо це станеться, опір не припиниться", - запевнила жінка.

Згідно з інформацією, що з'явилася в ЗМІ, Дональд Трамп нібито обговорював з членами своєї команди можливість передачі частини українських територій Росії для досягнення швидкого миру. Відомо, що один з переговорників з російського боку, Стів Віткофф, нібито доніс до Трампа ідею про те, що найефективніший шлях до завершення конфлікту в Україні полягає в задоволенні вимог Москви щодо "права власності" на чотири регіони України, які Кремль офіційно анексував у 2022 році.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.