Мерц: Європейський Союз ще не готовий до обговорення розміщення військових сил в Україні.
Сучасні ініціативи Європейського Союзу орієнтовані на встановлення мирного режиму в Україні, а не на розгортання європейських військових сил, зазначив канцлер Німеччини Мерц. У той же час він висловив скептицизм щодо результатів переговорів, що відбулися в Стамбулі.
Європа наразі не готова до обговорення можливого розгортання військових сил в Україні, оскільки всі її зусилля спрямовані на досягнення безумовного припинення вогню у війні, розпочатій Росією. Про це повідомив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на спільній пресконференції з прем'єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні, що відбулася в Римі в суботу, 17 травня.
"Наступним кроком має стати прояснення формату мирних переговорів, а також того, які гарантії безпеки можуть бути колись необхідні для України", - цитує канцлера ФРН агентство Reuters.
На думку Мерца, наразі немає підстав для розгляду питання про можливе розміщення європейського контингенту в Україні, і лідери країн ЄС "зовсім не наближаються до цього". "Ми прагнемо, щоб припинилися бойові дії, зупинилися вбивства (...) Це ті проблеми, які ми зараз намагаємося вирішити, і нічого більше", - зазначив Мерц.
Канцлер Німеччини раніше охарактеризував переговори між Росією та Україною, що мали місце 16 травня в Туреччині, як "перше невелике, але все ж позитивне повідомлення". Однак, під час свого виступу в Римі, Мерц підкреслив, що результати зустрічі виявилися "нижчими за очікування", незважаючи на "надзвичайно конструктивну позицію українських представників".
За даними агентства Bloomberg, Москва знову висунула в Стамбулі ультимативні та нереалістичні вимоги до Києва. Серед них - визнання захоплених територій України на міжнародному рівні, виведення українських військ з підконтрольних їм територій на сході й півдні України та відмова від вимоги репарацій за ведення повномасштабної війни.
На фоні цих подій європейські лідери розглядали варіанти подальших кроків щодо Росії. Відомо, що Європейський Союз вже активно працює над підготовкою 18-го пакета санкцій, хоча 17-й пакет, який є попереднім, офіційно планується затвердити лише 20 травня.
18 травня в Римі відбудеться церемонія інтронізації нового понтифіка Католицької церкви - Лева XIV. Для Мерца поїздка до Італії на церемонію стала однією з перших закордонних поїздок на посаді канцлера Німеччини.
Очікується, що інтронізацію нового понтифіка, який замінив померлого у квітні Франциска, відвідають високопоставлені представники низки західних країн.
За даними ЗМІ, у Рим на церемонію також приїде керівництво України - президент країни Володимир Зеленський разом з першою леді, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, а також український міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Агенція Reuters писала, що Зеленський має намір провести неформальні зустрічі з низкою світових лідерів у кулуарах заходу. Раніше президент України запросив нового понтифіка відвідати Україну.