Медіа: Швейцарія зупинила постачання боєприпасів польській фірмі, які потрапляли в Україну.

22 листопада уряд Швейцарії оголосив про призупинення експорту боєприпасів від компанії до Польщі, згідно з повідомленнями міжнародних ЗМІ.

Зокрема, AP пише, що рішення ухвалили, коли стало відомо, що близько 645 малокаліберних боєприпасів швейцарського виробництва були надіслані Україні в порушення законодавства Швейцарії.

Як заявив Державний секретаріат з економічних питань (SECO), ризик того, що цей експорт буде перенаправлений до Україні, є "надто високим".

Також зверніть увагу: Шведський уряд гарантує підтримку фінансування виробництва українських дальнобійних ракет і безпілотних літальних апаратів.

Секретаріат ініціював розслідування після того, як у листопаді минулого року американський медіа-ресурс Defense One опублікував статтю, в якій йшлося про те, що українська фірма отримала 645 тисяч бронебійних патронів для гвинтівок. Виробництвом патронів займалася компанія SwissP Defense, а їх доставку здійснив польський імпортер UMO.

"Розслідування показало, що швейцарський виробник і польська компанія підписали дилерську угоду, в якій зазначено, що польська компанія має право перепродувати боєприпаси лише в Польщі", - йдеться у відповіді SECO агентству AP.

Розслідування встановило, що польська фірма "не здійснила умови угоди, укладеної з швейцарським виробником, внаслідок чого боєприпаси потрапили в Україну".

Читайте також: Швейцарія схвалила експорт Німеччині 25 танків Leopard - вони не для України

Компанія SwissP Defense у своєму електронному листі зазначила, що "постійно дотримується всіх норм" у Швейцарії та вирішила не розкривати інформацію щодо своїх взаємин з клієнтами.

На момент публікації UMO не надала відповідь на електронний лист, надісланий журналістами з проханням прокоментувати ситуацію.

Швейцарія традиційно дотримується принципу нейтралітету. Після початку військових дій в Україні вона неодноразово відмовляла європейським державам у дозволі на передачу зброї та боєприпасів, виготовлених у Швейцарії, до Києва. Проте в червні 2023 року парламент Швейцарії ухвалив рішення, що реекспорт швейцарської зброї країнами, які "поділяють цінності Швейцарії", за певних умов не суперечить принципам її нейтралітету.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.