Майже як середньовічна фортеця: яким був перший залізничний вокзал Києва на початку 1900-х років. Архівні світлини.

Головний залізничний вокзал Києва є важливим символом столиці. Однак, його первісний вигляд кардинально відрізнявся від сучасного. Ознайомитися з ним можна, переглянувши старовинні знімки, які були зроблені більше ста років тому.

В Telegram-каналі спільноти "Київ, жива історія" були опубліковані старі фотографії та історичні дані. Сучасна будівля виконана в українському бароко, з елементами конструктивізму.

"Попередник київського вокзалу. Будівлю звели у 1868-1870 роках - одразу після появи залізниці. Споруда в готичному стилі була красивою, але тісною. Для заможних осіб зробили розкішні кімнати, для інших - невеликий зал очікування", - розповіли в спільноті.

На жаль, на початку 20-го століття будівлю демонтували, а 1908-го в кінці вулиці, зараз це Старовокзальна, звели дерев'яний павільйон - барак простояв майже 25 років.

Фундамент нового вокзалу заклали 7 листопада 1927 року, а відкриття головний воріт Києва відбулося 1932-го. Вокзал вийшов велетенським для того часу. Центральний 37-метровий вестибюль з величезним віконним прорізом вражав не лише киян, а й гостей міста.

Нагадуємо, що місто Прип'ять було офіційно засноване 4 лютого 1970 року. Це населений пункт славився своєю комфортністю, де поняття "дефіцит" було невідомим, а для відпочинку мешканців були створені всі зручності.

Як повідомляло OBOZ.UA, залізничний вокзал у Дарниці, що в Києві, був зведений наприкінці 1800-х років. Це сприяло перетворенню цієї місцевості на популярний курорт та дачну зону. Архітектура будівлі, разом із затишним інтер'єром та оточуючими лісами, надавала їй вигляду справжньої казки.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.