Макрон оголосив про можливість укладення перемир'я у конфлікті "протягом найближчих кількох тижнів".
Президент Франції Еммануель Макрон висловив думку, що мирне угоду між Україною та Росією може бути досягнуто в найближчому майбутньому.
Як передає французька газета Le Monde, про це політик повідомив в інтерв'ю Fox News після особистої зустрічі із президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Відомо, що вони обговорювали шляхи припинення війни в Україні:
"На першому етапі нам необхідно досягти угоди про припинення вогню. Я вважаю, що це можливо реалізувати в найближчі кілька тижнів."
Як відомо, 24 лютого президент США прийняв у Білому домі президента Франції для обговорення ситуації в Україні та пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту. Ця зустріч відбулася на тлі третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Трамп підкреслив важливість того, щоб Європа взяла на себе лідерство у забезпеченні безпеки України на тривалий період. Він також висловив надію на оперативне укладення угоди про корисні копалини між США та Україною.
Макрон виступив із ініціативою щодо розміщення європейських миротворчих сил в Україні після укладення мирної угоди між Києвом і Москвою. Він акцентував, що будь-яка мирна угода має гарантувати суверенітет і територіальну цілісність України. За його словами, мир не повинен вважатися капітуляцією України або простою зупинкою вогню без належних гарантій.