"На столі Трампа": мирний план для України, який був надісланий в США, містить п'ять ключових елементів - The Telegraph.
Україна надала Сполученим Штатам список своїх "червоних ліній", які Київ не планує порушувати під час будь-яких мирних переговорів. Ці українські вимоги вже перебувають у президента США Дональда Трампа.
Один із основних аспектів українського плану передбачає відмову від визнання російського суверенітету над Кримом та іншими територіями, що були окуповані Росією. Про це повідомляє видання The Telegraph, журналісти якого ознайомилися з українськими пропозиціями.
Пропозиції України стосовно можливої мирної угоди сформульовані у п'яти основних пунктах. Як підкреслював український президент Володимир Зеленський, ці пропозиції вже були направлені до Вашингтона.
"Після того, як Сполучені Штати висунули свої пропозиції, з'явилися нові документи. Я переконаний, що нині цей формат та цей документ знаходяться на столі президента Трампа. Все, що йде врозріз з нашими цінностями чи конституцією, не може бути включене в жодні угоди", - зазначив президент під час свого офіційного візиту до Південної Африки.
Одним з ключових для України моментів залишається окупований Росією Крим. Київ наполягає що визнання російського контролю над півостровом порушило би центральний принцип міжнародного права, що забороняє анексію однією державою території іншої держави. Також це порушило би українську конституцію, яка єдиним шляхом відмови від території передбачає проведення загальноукраїнського референдуму.
Документ про вимоги, з яким ознайомився The Telegraph, чітко демонструє, що Україна прагне фактично усунути будь-яке офіційне міжнародне визнання російського контролю над Кримом та іншими анексованими територіями. Перші два пункти акцентують увагу на необхідності представлення будь-якої мирної угоди як такої, що "базується на міжнародному праві, а не на капітуляції", з конкретним попередженням про можливе вторгнення Китаю на Тайвань, зазначає видання.
Київ також підкреслює необхідність чітких "гарантій безпеки" в будь-якій майбутній угоді про мир, що передбачає передачу українських територій Росії, навіть якщо це буде тимчасово.
Третій аспект акцентує увагу на відновленні України як ключового учасника мирних переговорів та її активній ролі у процесі обговорення.
Четвертий аспект, зазначений у The Telegraph, слугує попередженням для США та НАТО в цілому. Якщо Росії буде надано реальний дозвіл на контроль над Кримом, це може призвести до загрози нападів не лише на Україну, але й на союзників у Чорному морі, таких як Туреччина, Румунія та Болгарія.
П'ятий і останній пункт чітко визначає, що Росії не можна дозволити використовувати угоду для обмеження чисельності українських збройних сил або оборонно-промислової бази.
Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер в інтерв'ю для The Telegraph висловив сподівання на можливість припинення вогню в Україні вже до літа. Він зазначив, що нинішні переговори між Україною та європейськими країнами, з одного боку, і США, з іншого, перебувають на "інтенсивному етапі". Крім того, Стармер рішуче спростував звинувачення Трампа на адресу Зеленського щодо продовження конфлікту.