Квартири вартістю з айфон та юний син-мільйонер: які таємниці ховає керівник обласної податкової служби?

Позичити майже 3 мільйони гривень у свого 12-річного сина. Отримати в подарунок дві квартири та частину будинку за явно заниженими цінами від матері-росіянки. Декларації українських чиновників, відповідальних за податки, все частіше нагадують збірки анекдотів. Але сміються не ми, а вони — власники розкішного майна, яке оформлено за символічну вартість або ж зовсім не відображене в деклараціях.

Знайомтеся, Олена Хотенко - в. о. начальника Головного управління Державної податкової служби на Сумщині. Їй вдалося отримати квартиру у Києві за ціною одного квадратного метра. І не лише квартиру, і не тільки у Києві.

Олена Хотенко - це не просто звичайна працівниця податкової служби. Вона також є депутатом, волонтером і фахівцем у сфері фіскальної політики. Тут вона перевіряє доступність для людей з інвалідністю у Рівному, а там - організовує підтримку для родин зниклих безвісті. Вранці Олена працює у фракції "Слуга народу", а ввечері виконує обов'язки директора в громадській організації. Список досягнень Хотенко можна продовжувати безкінечно.

З серпня 2024 року представник "Слуги народу" з Рівненської міської ради очолив податкову службу Сумської області. Які незвичайні деталі ми знайшли у її деклараціях, і що може вказувати на істотне заниження вартості активів, придбаних під час повномасштабного вторгнення?

У декларації за минулий рік на Хотенко продовжує "висіти" позика у 2,8 млн грн. От тільки найцікавіше те, що ці гроші їй позичив 12-річний син у 2018 році. Залишається відкритим питання щодо спроможності 7-класника позичити матері таку суму.

На сьогоднішній день син є успішним 18-річним підприємцем, який, відповідно до звіту матері, в минулому році заробив 3 мільйони гривень.

У 2016 році Хотенко не вказала у декларації власність свого чоловіка - частину житлового будинку, розташованого в Рівненській області.

Очевидно, перебуваючи тоді на посаді заступника начальника податкової Запорізької області, Хотенко не випадково "забула" про будинок загальною площею у 550 квадратів. Часто таких неточностей допускають посадовці, щоб не потрапити в поле зору правоохоронних органів щодо походження коштів на таке майно.

Малоймовірно, що податківиця була невідомою щодо власності чоловіка, адже половина цього будинку тоді належала її матері, громадянці Росії Людмилі Тімофєєнко. Цікаво, що саме цю частину мама подарувала своїй доньці минулого року.

Варто зазначити, що Хотенко володіє повноцінним будинком, хоча його площа на 50 квадратних метрів менша. Проте слід врахувати, що половина цього будинку насправді належить її екс-чоловікові Андрію Хотенку, з яким Олена розірвала шлюб у 2019 році.

Знову ж таки, оцінка майна виглядає явно заниженою - всього 30 тисяч гривень. В той же час, реальна ринкова вартість цього будинку становить не менше ніж 10,8 мільйона гривень. Варто зазначити, що ціна квадратного метра житла в Рівненській області починається від 600 доларів (приблизно 24 тисячі гривень).

На третій місяць після початку повномасштабного вторгнення Хотенко отримала в подарунок від матері, яка є громадянкою Росії, дві квартири. Цього разу вартість нерухомості явно занижена: задекларована ціна квартири в Рівному становить лише 50 тисяч гривень.

Подібне житло - у кількох хвилинах від набережної, в самому центрі міста розміром майже 38 квадратних метрів на ринку коштувало на той час щонайменше 672 тис. грн. (23 тисячі доларів на той момент). Це більш як у 13 разів перевищує задекларовану суму.

Далі - ще цікавіше. Податківиця-"слуга" через декілька днів після оформлення квартири в Рівному отримала в подарунок ще одну - квартиру в Києві площею 46 квадратів. І знову ж, оціночна вартість смішна - 100 тисяч грн, тоді як ринкова становила мінімум 870 тис. грн.

Для Хотенко один квадратний метр у столиці був оцінений приблизно в 70 доларів. Як зазначають фахівці з нерухомості, навіть враховуючи обставини, в яких опинився ринок у Києві після завершення бойових дій за місто, вказана декларанткою вартість подарунка не відповідає його реальній ціні.

У 2015 році Олену Хотенко намагалися люструвати. Однак чиновниця вже тоді достатньо "закріпилася" у державній службі - вона в суді оскаржила наказ Державної фіскальної служби України про звільнення і поновилася на посаді заступника начальника ГУ ДФС у Запорізькій області.

Як і у випадку з люстрацією, у 2021 році Хотенко також уникла відповідальності — НАЗК виявило у її деклараціях ознаки "умисного внесення завідомо недостовірних відомостей". Протягом трьох років, відколи справу передали до НАБУ, Хотенко не тільки уникла кримінального покарання, а й отримала підвищення.

Податківиця Хотенко є яскравим прикладом політичних призначень, які відбуваються через ручний відбір, де перевага надається "своїм". Цю практику можна змінити лише за допомогою прозорих конкурсів на вищі посади, які передбачають детальну перевірку майнового стану та способу життя кандидатів перед їх призначенням. В іншому випадку, чиновники, які не пройшли люстрацію, можуть опинитися на чолі ключових державних органів уже завтра.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.