Курська кампанія та партнерство з Сирією: Зеленський організував нараду.
Президент Володимир Зеленський організував засідання Ставки Головнокомандувача, на якому було розглянуто ситуацію на фронті, зокрема в Курському районі. Крім того, учасники зустрічі обговорили питання співпраці з Сирією після повалення режиму Асада.
"Провів засідання Ставки. Детально опрацювали роботу із Сирією після падіння Асада та його втечі. Доповідали сьогодні розвідки - Служба зовнішньої розвідки та ГУР, - міністри оборони і закордонних справ України. Визначаємось із нашою стратегією, конкретними кроками. Україна зацікавлена у стабілізації ситуації в Сирії та загалом у регіоні й буде підтримувати необхідні зусилля партнерів. Вважаємо, що принципово для безпеки народу Сирії та загалом регіону прибрати будь-яку російську присутність із Сирії", -- розповідає президент Зеленський.
Президент підкреслив, що Київ відкритий до співпраці з представниками сирійського народу з метою виправлення помилок, допущених режимом Асада, зокрема в контексті України та всієї Європи.
Крім того, президент вислухав звіт командувача Сирського стосовно ситуації на фронті та зони виконання Курської операції.
"Існують загрози, пов'язані з можливим постачанням додаткових військових сил та техніки з Північної Кореї до російської армії, і ми готові надати відповідь на це. За попередніми оцінками, кількість загиблих та поранених північнокорейських солдатів на Курщині вже перевищує 3 тисячі осіб," – зазначив президент.
Необхідно, щоб міжнародна спільнота усвідомлювала: ризик дестабілізації навколо Корейського півострова та в прилеглих регіонах і водах зростає із посиленням співпраці між Москвою і Пхеньяном. Передача сучасних військових технологій та досвіду ведення бойових дій з Росії становить серйозну глобальну загрозу. Для світу вартість відновлення стабільності завжди буде значно вищою, ніж ціна ефективного тиску на тих, хто сприяє дестабілізації та руйнує життя, -- підкреслив президент.