Кому можуть передати дітей ухилянтів на вулиці: юрист озвучив можливі варіанти.
Згідно з інформацією від правоохоронних органів, в Україні мали місце випадки арештів, під час яких поряд із правопорушниками опинилися їхні діти.
На фоні посилення мобілізації та доставлень військовозобов'язаних до ТЦК з вулиці, в соцмережах низка дописувачів задались питаннями про те, як будуть діяти правоохоронці в разі виявлення на вулиці ухилянта, який порушив законодавство та перебуває з маленькою дитиною або вигулює тварину. Іншими словами, користувачі соцмереж поцікавились, якщо людина буде фізично затримана за порушення мобілізаційного законодавства, то що буде з дитиною або твариною.
За інформацією, наданою ТСН.ua співробітниками правоохоронних органів, ухилянт вважається правопорушником згідно з чинним законодавством. Це означає, що поліцейські, наділені повноваженнями затримувати, мають можливість залучити ювенальних офіцерів (спеціалізований підрозділ, що займається питаннями, пов'язаними з дітьми) для роботи на місці події.
"Це може бути вжито для забезпечення безпеки дитини до моменту, коли її передадуть іншим родичам. Проте, у Києві на сьогоднішній день не зафіксовано жодного такого інциденту. В Україні мали місце інші ситуації, коли правоохоронці затримували злочинців у присутності дітей. Звичайно, те, що дитина знаходиться поряд зі злочинцем, не є підставою для його звільнення. На місце події викликали ювенальних поліцейських, які визначали подальші дії," - розповіли нам джерела в поліції.
Своє чергою, адвокат Роман Сімутін, який спеціалізується в тому числі на питаннях мобілізації каже, що питання щодо дітей ухилянтів дійсно цікаве.
"Якщо поліція арештовує батька під час повітряної тривоги, це створює небезпечну ситуацію для беззахисної дитини. У такі моменти важливо шукати укриття, а затримання батька однозначно отримає кримінальну кваліфікацію," - зазначає Роман Сімутін.
При цьому він не виключає, що може бути знайдено компроміс - на місце події можуть бути викликані працівники соцслужб, які уповноважені опікуватись дітьми.
"Поліцейський зобов'язаний у будь-якому випадку оформити протокол затримання та сповістити родичів і адвоката. Якщо правоохоронці залишать дитину саму на вулиці, це, принаймні, буде свідчити про неналежне виконання службових обов'язків, халатність або навіть службовий злочин. Що стосується ситуацій, коли військовозобов'язані, вигулюючи собаку, були затримані, а тварина залишилася без нагляду, це не вважатиметься жорстоким поводженням із тваринами", - зазначає адвокат.