Коли відзначають зимове сонцестояння у 2024 році: способи залучити успіх і удачу в цей особливий день.

Зимове сонцестояння для слов'ян символізувало початок нового циклу, коли сонце починає свій шлях до літа.

Вважається, що в той час, коли на землі настає найдовша ніч, можна загадати заповітне бажання - і воно неодмінно збудеться. Розповідаємо, якого числа зимове сонцестояння 2024 року, про його традиції, заборони та як загадувати бажання на сонцеворот.

Зимове сонцестояння – це момент, коли у Північній півкулі Землі спостерігається найкоротший день і найдовша ніч протягом року. Це явище виникає через максимальне відхилення півкулі від Сонця, що призводить до зменшення кількості світла. Щорічно, з 21 по 23 грудня, астрономи оголошують про початок астрономічної зими. Після цього тривалість дня починає поступово збільшуватися, поки не досягає свого піку влітку.

Сонцестоянням це явище назвали тому, що протягом цих трьох днів здається, наче Сонце стоїть на місці - його видимий шлях небом майже не змінюється.

Зимове сонцестояння зазвичай відзначається 21 або 22 грудня, але в деяких випадках ця дата може зсуватися через високосні роки. Однак такі зміни трапляються вкрай рідко. Наприклад, наступне сонцестояння, що відбудеться 20 грудня, заплановане аж на 2080 рік, а 23 грудня це явище спостерігатимемо лише в 2303 році.

У 2024 році зимове сонцестояння відзначиться 21 грудня о 11:20 за київським часом (09:20 за Грінвічем). Тривалість світлового дня складатиме 8 годин, отже, найдовша ніч триватиме 16 годин.

Ще в давні часи людство усвідомлювало важливість цього явища та надавало йому значну увагу. У слов'ян зимове сонцестояння, яке вони називали сонцеворотом, вважалося днем народження Коляди - бога зимового світла. Він боровся зі злочинним духом Карачуном, який прагнув викрасти сонце, проте його злі наміри не здійснилися - день ставав довшим, а життя відновлювалося.

У давні часи слов'яни святкували цей момент, розпалюючи велике вогнище, що символізувало Сонце. Вони виконували хороводи, обходили подвір'я та співали колядки, бажаючи один одному здоров'я і благополуччя, а за це отримували солодощі та випічку. Господині готували пишні святкові столи, а всі обмінювалися подарунками. Цікаво, що з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, православні розпочинають колядування 24 грудня: від цього моменту Сонце, яке "застигло", починає свій рух, а день поступово стає довшим.

Згідно з традиціями наших предків, у день зимового сонцестояння відкривається можливість загадувати бажання та впливати на свою долю.

Що варто врахувати під час зимового сонцестояння:

Є кілька практик, як у день зимового сонцестояння можна змінити життя на краще:

Також можна загадати бажання, посадивши в горщик насінину рослини. Доглядаючи за нею до весни, ви зможете висадити її в саду. Разом з ростом рослини ваші мрії також почнуть реалізовуватися.

У цю дату не слід галасувати і веселитися, вживати алкоголь - згідно з повір'ями, у найдовшу ніч землею блукають духи, які можуть прийти на галас і нашкодити.

Ознаки зимового сонцестояння:

На зимовий сонцеворот можна також передбачити погоду на Новий рік: якщо в цей день буде сонячно, то 31 грудня очікується мороз, а в разі похмурої погоди - готуйтеся до відлиги.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.