Коли ж нарешті потеплішає?: українська погода підносить несподіванки.
Над Україною розташувався антициклон, тому у більшості областей вихідними переважатиме суха, без опадів погода.
Холод не відпускає! Протягом цього тижня Україна страждала від низьких температур, і в вихідні картина навряд чи зміниться. Проте, весна вже починає пожвавлюватися і натякати на своє наближення.
Дізнайтеся, як довго протримаються холоди і коли можна очікувати на потепління, у нашому спеціальному матеріалі на TSN.ua.
Найхолодніший етап сезону! Саме так охарактеризували метеорологи атмосферні умови на цьому тижні. У більшості регіонів України вдень і вночі температури опустилися нижче нуля. І в суботу та неділю погода продовжить радувати нас справжніми зимовими морозами.
Синоптикиня Наталка Діденко каже, що наразі над Україною розташувався антициклон, його центр саме над нами. Тому у більшості областей найближчими вихідними переважатиме суха, без опадів погода. Лише в неділю, 23 лютого, у східній частині України пройде сніг - вплив циклону зі сходу. А от морози ще потривають. У нічні години очікується -10-17 градусів, вдень у суботу-неділю в більшості областей -2-7 градусів, проте в західних областях вдень буде значно тепліше - від 1 морозу до 5 градусів тепла.
В Києві 22 і 23 лютого не очікується опадів через антициклон. Нічна температура коливатиметься в межах -12 до -14 градусів, а вдень температура буде в межах -2 до -4 градусів. В Україні поступове поліпшення погодних умов і підвищення температури повітря прогнозується з 25 лютого.
Прогноз погоди на найближчі дні представив метеоролог Ігор Кібальчич. Він повідомив, що під впливом антициклону та арктичного повітря в Україні варто очікувати холодні температури, які будуть на 3-5 градусів нижчими за звичайні для цього періоду. Незважаючи на високий атмосферний тиск, серйозні опади не прогнозуються, але в окремих регіонах можливе посилення вітру, а також утворення туманів з інеєм. На автошляхах і тротуарах залишиться ожеледиця.
У суботу, 22 лютого, західні регіони країни переживуть мінливу хмарність без опадів. На автошляхах можливе утворення ожеледиці. Південно-східний вітер вночі буде коливатися в межах 3-8 м/с, а вдень посилиться до 7-12 м/с. Температура повітря вночі опуститься до -10...-15 градусів, у Карпатах може досягати -18 градусів; вдень варіюватиметься від -4 до +1 градуса.
У північних регіонах очікується ясна погода без опадів. Вночі та вранці можливий туман у деяких місцях. На дорогах утвориться ожеледиця. Вітер буде змінювати напрямок, його швидкість складе 3-8 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься від -11 до -16 градусів, а вдень — від -1 до -6 градусів.
У центральному регіоні країни прогнозується змінна хмарність без опадів. Вночі та вранці можливий туман в окремих місцях. На дорозі спостерігається ожеледиця. Вітер буде північно-східного напрямку, зі швидкістю 5-10 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься від -11 до -16 градусів, а вдень - від -1 до -6 градусів.
У південних регіонах опади не очікуються, за винятком Криму, де місцями можливий невеликий сніг або мокрий сніг. На дорогах спостерігається ожеледиця. Вітер дме з північного сходу зі швидкістю 7-12 м/с, а в Криму та Приазов'ї можливі пориви до 15-20 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься від -7 до -12 градусів, а вдень - від 0 до -5 градусів.
На сході країни прогнозують холодну та бездощову погоду. На автомобільних шляхах можливе утворення ожеледиці. Вітер дутиме з північного сходу зі швидкістю 5-10 м/с. Вночі температура повітря знизиться до -11...-16 градусів, а вдень коливатиметься в межах -1...-6 градусів.
Водночас у неділю, 23 лютого, у західних областях прогнозується малохмарна погода, без опадів. Вночі та вранці місцями туман. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі очікується в межах -10...-15 градусів, вдень -2...+3 градуси. На Закарпатті вночі -5...-10 градусів, вдень 0...+5 градусів.
У північній частині країни зберігатиметься суха та прохолодна погода з невеликою кількістю хмар. Вночі та вранці можливі тумани в окремих районах. На трасах слід бути обережними через ожеледицю. Вітер буде змінювати напрямок, його швидкість становитиме 3-8 м/с. Температура повітря вночі прогнозується в межах -10...-15 градусів, а вдень коливатиметься від -4 до +1 градуса.
У центральних областях мінлива хмарність, без опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер північний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі очікується в межах -9...-14 градусів, вдень 0...-5 градусів.
У південній частині країни та у Криму мінлива хмарність, без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер північний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі очікується в межах -7...-12 градусів, вдень 0...-5 градусів.
У східних областях очікується похмура погода. Вночі опадів не передбачається, проте вдень можливі легкі снігопади в окремих районах. На дорогах слід бути обережними через ожеледицю. Вітер північного напрямку, швидкість 7-12 м/с, вдень у деяких місцях пориви досягатимуть 15-20 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься від -6 до -11 градусів, а вдень становитиме від -1 до -6 градусів.
У зв'язку з холодною погодою зростає ймовірність ушкоджень шкіри через вплив низьких температур. Найбільш схильними до цього є такі частини тіла, як ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг. Міністерство охорони здоров'я України на своїй Facebook-сторінці нагадує, що потрібно робити в разі обмороження та які його ознаки.
Крім того, у Міністерстві охорони здоров'я України підкреслили важливість дотримання певних рекомендацій під час холодної погоди. Вони зазначили, що варто одягатися в кілька шарів, щоб зберегти тепло. Замість того, щоб носити одну важку кофту, краще вибрати кілька легких. Це допоможе уникнути перегріву, що може бути небезпечним при низьких температурах. Якщо стане занадто тепло, завжди можна зняти один з шарів.
"Оптимальний зимовий одяг включає три основні шари:"
Також важливо захищати відкриті ділянки шкіри: носіть рукавички, а для захисту носа та вух використовуйте шапки, шарфи або підняті коміри. Уникайте облягаючого одягу та взуття, щоб зберегти тепло та запобігти обмороженню. Перед виходом на вулицю краще перекусити чимось висококалорійним. Не забувайте про достатнє споживання рідини. Якщо ви плануєте довгу прогулянку, візьміть із собою термос з гарячим чаєм. Робіть перерви та заходьте до теплого приміщення щогодини, якщо проводите весь день на вулиці. Виконуйте прості вправи для рук і ніг, щоб активізувати кровообіг, особливо в замерзаючих кінцівках. Також рухайте пальцями ніг. Не перевантажуйте себе: втомлені люди швидше страждають від переохолодження.
Відмовтеся від вживання алкоголю та куріння. Спиртні напої сприяють розширенню судин на поверхні шкіри, що веде до втрати тепла. Це, в свою чергу, ускладнює захист внутрішніх органів від холоду. Нікотин також не є добрим союзником у боротьбі з низькими температурами, адже негативно впливає на стінки судин. Уникайте контакту з металевими предметами та не носіть металеві прикраси, оскільки це може призвести до обмороження шкіри в місцях дотику. Якщо ви плануєте тривалу подорож або прогулянку, переконайтеся, що ваш телефон заряджений, а автомобіль заправлений.