Київського підприємця Комарницького та заступника мера Кличка затримали за підозрою у незаконному привласненні державних земель.

Денис Комарницький підозрюється у причетності до організації злочинних схем, спрямованих на незаконне захоплення земельних ділянок.

6 лютого у Київській міській раді було викрито злочинну організацію, яка займалася незаконним захопленням державних земель для будівництва. За інформацією пресслужби НАБУ, серед підозрюваних організаторів цієї схеми є колишній співголова фракції "Блоку Леоніда Черновецького" та бізнесмен Денис Комарницький, у якого в той же день провели обшуки. Крім того, до справи причетні й інші посадовці Київської міської державної адміністрації та ради.

У рамках операції "Чисте місто", спрямованої на боротьбу з корупцією в земельній та бюджетній сферах Києва, правоохоронці виявили злочинну групу, очолювану "медійно-відомим екс-депутатом Київської міської ради". Хоча в НАБУ не розкрили його ім'я, джерела "Економічної Правди" стверджують, що йдеться про скандально відомого Дениса Комарницького, якого вважають "смотрящим" за будівельними проектами в комунальному секторі столиці. Крім того, журналісти повідомляють, що серед учасників цієї схеми знаходиться заступник мера Києва Віталія Кличка, Петро Оленич.

Відповідно до інформації, наданої правоохоронними органами, підозрювані займалися пошуком вигідних земельних ділянок і реєстрували на підконтрольних осіб будівлі, які насправді не існували. Після цього злочинці подавали до КМВ запити на отримання права власності на ці земельні ділянки з метою їх подальшого використання для обслуговування фіктивних споруд, що дозволяло їм уникнути участі в аукціонах. Після отримання заяв депутати, які були залучені в цю схему, голосували за передачу прав на землю, отримуючи за це хабарі у вигляді грошових коштів та нерухомості.

Керівник злочинного угруповання (згаданий як Комарницький - ред.) мав істотний вплив на внутрішні процеси в Київській міській раді (КМР) та Київській міській державній адміністрації (КМДА). Це проявлялося у впливі на дії чиновників, призначення на високі посади осіб, які були лояльні до нього, звільнення підконтрольних працівників, а також у виділенні бюджетних коштів в інтересах злочинної організації. Крім того, він підтримував стосунки з широким колом впливових осіб, включаючи заступників голови КМДА, депутатів, голову земельної комісії КМР та інших. Процес ухвалення рішень, особливо у сфері землекористування, перемістився з адреси Хрещатика, 36 до іншої локації, де питання "вирішувалися" за участю міських високопосадовців та інших впливових осіб, - зазначили у пресслужбі НАБУ.

У ході своєї діяльності учасники схеми застосовували спеціальні термінали мобільного зв'язку, а також використовували псевдоніми та методи контрспостереження. Протягом 2023-2024 років злочинці незаконно заволоділи земельною ділянкою в центрі Києва, завдавши збитків на суму 11,6 млн грн.

Правоохоронні органи змогли запобігти незаконному заволодінню ще шістьма земельними ділянками в Києві, загальна вартість яких становить 83,7 млн грн. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) зафіксували спробу дати хабар у розмірі 100 тисяч доларів члену земельної комісії та депутату Київської міської ради. Це було пов'язано зі зловживанням її повноваженнями і впливом на користь злочинної групи, а також із погрозами та штучними перешкодами, які були створені при наданні ділянки для комерційного використання, яку планували забудувати.

В цілому правоохоронні органи затримали семеро осіб. Відповідно, НАБУ та САП висунули 10 підозр, зокрема, серед фігурантів є:

В даний час триває розслідування, і правоохоронні органи визначають інших осіб, які можуть бути залучені до цієї схем.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.