Китай висловив свою підтримку 30-денному режиму припинення вогню, запропонованому Україною, Європейським Союзом та Сполученими Штатами.

На брифінгу речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь прокоментував запит кореспондента Укрінформу, висловлюючи думку щодо ініціативи України та її партнерів, озвученої 10 травня.

"Щодо "української кризи" (так у КНР називають російську загарбницьку війну проти України - ред.) позиція Китаю є послідовною та чіткою. Ми вважаємо, що всі зусилля мають бути спрямовані на досягнення миру", - сказав Лінь.

За його словами, в Пекіні сподіваються, що сторони конфлікту зможуть продовжувати діалог та переговори для досягнення справедливої, довгострокової та обов'язкової мирної угоди, прийнятної для всіх сторін, і зрештою досягнуть політичного врегулювання "кризи".

"Ми постійно підкреслюємо і переконані, що єдиним реальним шляхом для подолання "кризи" є ведення діалогу і переговорів", - зазначив представник зовнішньополітичного відомства.

Він також відреагував на запит Укрінформу щодо коментаря президента США Дональда Трампа про важливість більшої активності великих країн, зокрема Туреччини та Китаю, у процесі завершення війни між Росією та Україною.

"Китай готовий, враховуючи побажання зацікавлених сторін, співпрацювати з міжнародною спільнотою та продовжувати відігравати конструктивну роль у вирішенні "кризи" й досягненні довгострокового миру", - заявив дипломат.

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року Китай оголосив про нейтралітет щодо війни, а через рік спробував виступити посередником між Україною та РФ і, серед іншого, кілька разів направляв спецпосланця свого уряду Лі Хуея до Києва, європейських столиць та Москви для пошуку шляхів припинення бойових дій.

Однак посередницькі спроби виявилися безрезультатними, зокрема через небажання Пекіна чинити тиск на президента агресора Володимира Путіна. На початку минулого року китайський уряд ухвалив рішення відмовитися від активних дій, обравши замість цього пасивне спостереження за ситуацією та формулювання політичних заяв, які підкреслювали важливість мирних переговорів і політичного вирішення конфлікту.

Як повідомляє Укрінформ, Андрій Сибіга, міністр закордонних справ, повідомив про результати зустрічі "Коаліції охочих", що відбулася в Києві в суботу, 10 травня. У ній взяли участь п’ять лідерів: Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск і Кір Стармер. Після зустрічі вони мали конструктивну телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом, в ході якої обговорювали мирні ініціативи. Україна, разом зі своїми союзниками, висловила готовність до безумовного припинення вогню на суші, у повітрі та на морі на термін не менше 30 днів, починаючи з понеділка, 12 травня.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.