"Карпатнафтохім" та Офіс президента: взаємини, що викликають сумніви.

Одне з найбільших хімічних підприємств України -- калуський "Карпатнафтопромисловість" -- опинилося в центрі гучного розслідування. За даними видання "Українська правда" (УП), підприємство, яке раніше було підконтрольне російській нафтовій компанії, могло потрапити під вплив представників Офісу президента (ОП) через сумнівну схему передачі активів.

Карпатнафтопромисловість

У серпні 2022 року суд арештував корпоративні права та майно "Карпатнафтопромисловістьу". Слідчі підозрювали, що з 2017 до 2022 року через фірми-прокладки до Росії було виведено понад 5 мільярдів гривень.

Проте всього через дев'ять днів Шевченківський районний суд столиці України скасував арешт. Наступні юридичні труднощі призвели до того, що протягом 14 місяців держава так і не змогла знайти спосіб передати підприємство під зовнішнє управління. У грудні 2023 року Братський районний суд Миколаївщини остаточно зняв арешт з активів.

Як пише "Українська правда", у серпні 2024 року співвласником "Карпатнафтопромисловістьу" став Андрій Веселий. За офіційними даними, його доходи за 20 років склали трохи більше ніж 4 мільйони гривень, що викликає сумніви щодо джерел фінансування угоди.

За інформацією джерел "УП", брат нового співвласника, Василь Веселий, регулярно з'являється в урядовому кварталі столиці. Його автомобіль неодноразово бачили неподалік Офісу президента, Кабінету міністрів та в комітетах Верховної Ради. Крім того, представники бізнес-середовища, з якими спілкувалася "Українська правда", називають Василя Веселого "смотрящим" від держави за "Сенс банком", який було націоналізовано внаслідок російської агресії.

Журналісти "УП" запитали Василя Веселого, чи пов'язане його призначення із роллю брата у перепису частки "Карпатнафтопромисловістьу" на користь ОП.

Андрій Веселий, своєю чергою, відмовився розкривати деталі угоди, яка зробила його співвласником одного з найбільших нафтохімічних підприємств України.

Офіс генерального прокурора повідомив, що у справі "Карпатнафтопромисловістьу" тривають слідчі дії. Однак запит журналістів до керівника ОП Андрія Єрмака залишився без відповіді.

Раніше інформаційний ресурс "Коментарі" повідомляв, що бізнесмен поділився своїми думками щодо ефективних шляхів боротьби з корупцією в сфері оборонних закупівель.

Крім того, "Коментарі" повідомили, що радник Шмигаля, відповідальний за економічні питання, ймовірно, має істотні бізнес-активи.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.