Качинський вважає, що у висловлюванні Келлога про участь польських військових в Україні приховано "обман Туска".
Лідер найбільшої опозиційної партії Польщі Ярослав Качинський висловив підозри щодо можливого "обману" з боку прем'єр-міністра Дональда Туска в контексті можливого залучення польських військових до конфлікту в Україні, ґрунтуючи свої сумніви на заявах спецпосланця Дональда Трампа.
Як повідомляє "Європейська правда", свої коментарі Качинський опублікував в X.
Лідер партії "Право і справедливість" побачив у заяві спецпосланця Трампа Кіта Келлога натяки на те, що в уряді Польщі не кажуть правду про те, які формати участі розглядає для себе Польща у питанні гарантій безпеки для України.
"Спершу ми дізналися зі ЗМІ, що Туск їде до Києва у рамках так званої "коаліції рішучих". Тепер ми чуємо від американських політиків, що йдуть розмови про відправку польських військових в Україну. Туск більш ніж раз обманював поляків і збирається зробити це знову", - заявив Ярослав Качинський.
Він зазначив, що не вбачає причин для такого кроку, і закликав виборців у неділю на президентських виборах підтримати кандидата, який формально є незалежним, але користується підтримкою партії "ПіС".
"Нагадую, що використання Збройних сил за межами держави вимагає отримання дозволу від президента. Лише Кароль Навроцький може гарантувати, що така згода відсутня. Саме він здатний забезпечити безпеку Польщі," - зазначив Качинський.
Нагадуємо, що спеціальний посланець президента США, Кіт Келлог, повідомив про можливість розміщення іноземних військових сил на заході від Дніпра в рамках потенційного мирного врегулювання після завершення активних бойових дій між Росією та Україною, серед яких можуть бути й польські військові.
Міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш спростував плани Варшави щодо розміщення польських військ в Україні в контексті повоєнних переговорів з Росією.