ISW: Україні навряд чи вдасться погодитися на угоду, яка базується на "Стамбульських протоколах", оскільки це буде сприйнято як акт капітуляції.

Згідно з новим звітом американського Інституту вивчення війни (ISW), можливе мирне угоду, що базується на "Стамбульських протоколах", може бути сприйнятою як "акт капітуляції" для України. Тому, ймовірність того, що Україна погодиться на підписання такого документа, є вкрай низькою.

"Спеціальний представник США на Близькому Сході Стів Віткофф 23 лютого назвав "Стамбульські протоколи" початку 2022 року "орієнтирами" для переговорів між Росією й Україною. Угода, заснована на цих протоколах, буде документом про капітуляцію. Президент Росії Володимир Путін й інші високопосадовці Росії неодноразово визначали мирні переговори 2022 року в Стамбулі як ідеальні рамки для майбутніх мирних переговорів щодо припинення війни Путіна в Україні, оскільки такі рамки змусять Захід поступитися всім давнім вимогам Росії", - йдеться у звіті.

Аналітики наголошують, що Україна навряд чи прийме будь-яку мирну угоду на основі Стамбульських переговорів, оскільки такі умови "фактично є повною капітуляцією України" перед довгостроковими військовими цілями Росії.

"Переговори в Стамбулі фактично поступалися давнім вимогам Росії, які включали "денацифікацію" – усунення і заміну демократично обраного українського уряду на проросійську маріонетку, а також "демілітаризацію" – зменшення української армії до такого рівня, при якому вона не зможе ефективно захистити країну від потенційних нападів з боку Росії. Ці переговори також передбачали, що Україна відмовиться від своїх намірів вступити до НАТО чи інших військових альянсів у майбутньому. Президент України Володимир Зеленський, отримавши підтримку від Європи та США під час стамбульських переговорів у 2022 році, ймовірно, відкине такі умови у 2025 році", - зазначили в ISW.

23 лютого в ефірі CNN Стів Віткофф, спеціальний представник президента США з питань Близького Сходу, заявив, що "Стамбульська протокольна угода" може слугувати основою для мирного договору між Росією та Україною. Він також зазначив: "Ми наблизилися до підписання угоди на дуже близьку відстань".

Він також підкреслив, що в рамках будь-якої мирної угоди "кожна сторона має бути готовою зробити компроміси, будь то щодо територій або економічних питань".

Президент Росії Володимир Путін раніше називав основною для будь-яких мирних переговорів так звані "стамбульські домовленості" - текст, який, за твердженнями російської сторони, був результатом переговорів представників України та РФ у березні 2022 року - в перші тижні повномасштабного вторгнення Москви.

Радіо Свобода стало відомо про існування проєкту даного договору. Цей документ, озаглавлений "Угода щодо врегулювання ситуації в Україні та нейтралітету України", був датований 7 березня 2022 року, що сталося через 11 днів після початку вторгнення Росії, а також через тиждень після старту переговорів між Україною та Російською Федерацією.

Після того, як російська армія пішла в наступ чи не на всіх ділянках спільного з Україною кордону, Росія запропонувала договір, односторонні умови якого означали капітуляцію Києва.

Проєкт, серед інших аспектів, пропонував Україні зменшити чисельність своїх збройних сил до 50 000 військових, з яких 1 500 складали офіцери. Це в п'ять разів менше, ніж було до 2022 року.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.