ISW: ймовірна готовність Росії до замороження існуючої лінії фронту не виключає можливості подальшої агресії з її боку в майбутньому.

Згідно з доповіддю американського Інституту вивчення війни, ймовірна російська згода на замороження нинішньої лінії фронту, без повного контролю над Луганською, Донецькою, Запорізькою та Херсонською областями України, не виключає можливості нової агресії з боку Росії. Це може статися в разі, якщо угода міститиме умови щодо заборони Україні на отримання військової допомоги від країн Заходу, з метою досягнення більш широких територіальних амбіцій РФ.

Дослідники з ISW вважають, що Росія може тимчасово зменшити тиск на свої вимоги, пов'язані з контрольованими Україною територіями чотирьох анексованих областей на півдні та сході України. Це може бути стратегічним кроком для отримання від Сполучених Штатів нових поступок у рамках переговорів. Серед таких можливих поступок – вимоги Росії щодо формування проросійського уряду в Києві та суттєвого скорочення чисельності української армії, що, в свою чергу, могло б знизити опір відновленню російської агресії.

Аналітики підкреслили, що Кремль, імовірно, скористується будь-яким миром, що виникне внаслідок обмежень на поставки американської зброї в Україну, для того щоб підготуватися до нових агресивних дій.

Напередодні видання Financial Times із посиланням на три джерела повідомило, що президент Росії Володимир Путін запропонував зупинити бойові дії в Україні на поточній лінії фронту. За словами співрозмовників FT, Путін під час зустрічі зі спецпосланцем президента США Дональда Трампа Стівом Віткоффом у Петербурзі на початку квітня також сказав, що Москва може відмовитися від своїх претензій на ті частини частково окупованих Росією українських регіонів, які залишаються підконтрольними Києву.

Згідно з повідомленням Financial Times, після цього Сполучені Штати запропонували план мирного врегулювання конфлікту, в якому передбачено визнання Криму як російської території та закріплення фактичного контролю Москви над окремими районами чотирьох українських областей: Херсонської, Донецької, Луганської та Запорізької.

Видання звертає увагу на те, що це перша пропозиція Путіна з моменту початку широкомасштабної війни, у якій можна помітити відмову від претензій на території, контрольовані Києвом. Водночас європейські посадовці висловлюють занепокоєння, що це може бути спробою вплинути на президента США Дональда Трампа, аби він погодився на російські умови.

Представник Кремля Дмитро Пєсков у бесіді з FT зазначив, що з боку США "триває активна співпраця".

23 квітня в Лондоні заплановані переговори між США, Україною та її європейськими партнерами. Як повідомляє The Washington Post, Київ і країни Європейського Союзу можуть отримати від Сполучених Штатів пропозицію, яка передбачає визнання Криму російським та замороження лінії фронту.

На пресконференції перед зустріччю в Лондоні Президент України Володимир Зеленський ще раз підкреслив, що Україна ніколи не визнає контроль Росії над Кримом.

Згодом стало відомо, що держсекретар США Марко Рубіо не братиме участі в переговорах у Лондоні.

На минулому тижні, після переговорів з українськими та європейськими партнерами в Парижі, Рубіо застеріг, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через затягнуті переговори і може переключити свою увагу на "інші важливі питання".

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.