ISW: Кремль здійснює тиск на європейські держави, намагаючись змусити їх відмовитися від підтримки України та посилення оборонних можливостей Європейського Союзу.

Кремль посилює загрозливі заяви на адресу Європи, аби перешкодити її підтримці України та власній безпеці, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики звернули увагу на заяву речниці Міністерства закордонних справ Росії Марії Захарової, яка 17 квітня попередила, що Росія розглядатиме будь-який ракетний удар німецькими ракетами Taurus по РФ як пряму участь Німеччини у війні в Україні. Захарова також погрожувала Естонії, повторюючи нещодавні погрози голови Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна, що Польща і країни Балтії "першими постраждають" у разі "агресії НАТО" проти Росії чи Білорусі.

"Кремль неодноразово використовував подібні погрози проти західних держав, які надають військову допомогу Україні..., щоб вплинути на ухвалення рішень Заходом і стримати допомогу Києву, зокрема були майже ідентичні погрози Сполученим Штатам щодо дозволу Україні вдарити по Росії ATACMS", - йдеться в повідомленні.

Аналітики зазначили, що Кремль, ймовірно, прагне виставити зусилля ЄС щодо посилення європейських і українських оборонних можливостей як провокаційні, щоб змусити країни Європи самоусунутися від надання Україні додаткової військової підтримки і зміцнення європейських оборонних можливостей.

Раніше російська Служба зовнішньої розвідки (СЗР) охарактеризувала "єврофашизм" як "загального ворога Москви та Вашингтона". Ця інформація була опублікована на сайті СЗР 16 квітня і привернула увагу російських опозиційних блогерів.

Веб-сайт СЗР ґрунтується на ідеї, що "сучасні напруженість у відносинах між США та країнами Європейського Союзу" виступає "фактором, що сприяє тимчасовому зближенню між Вашингтоном та Москвою, як це неодноразово спостерігалося в історії". На даний момент прес-служби ЄС та США не надали жодних коментарів щодо заяв російської військової розвідки.

Політика та риторика адміністрації президента США Дональда Трампа викликали занепокоєння в Європі щодо перспектив євроатлантичного альянсу. Офіційні представники Вашингтона підкреслюють, що їхні наміри не полягають у розриві зв’язків з Європою або у зближенні з Москвою. Наразі російська влада майже припинила критику на адресу США і, в контексті конфлікту в Україні, все частіше спрямовує свої закиди на адресу Європейського Союзу та Великої Британії.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.