IfW: Зупинка підтримки Україні коштуватиме Німеччині дуже дорого.
У разі перемоги РФ в Україні щорічні витрати ФРН через видатки на оборону, наплив біженців і торговельні втрати приблизно в 10-20 разів перевищуватимуть поточну підтримку Берліном Києва, вказують експерти.
Відмова Німеччини від надання військової підтримки Україні виявиться для Федеративної Республіки "значно витратнішою", ніж продовження цієї допомоги. Про це повідомив сайт Tagesschau, новинної програми каналу ARD, посилаючись на аналіз Інституту світової економіки в Кілі (IfW), опублікований у листопаді.
Згідно з його інформацією, з лютого 2022 року по серпень цього року Німеччина надала Україні військову підтримку на загальну суму 10,6 мільярда євро. Це складає приблизно 4 мільярди євро щорічно, що дорівнює близько 0,1% від валового внутрішнього продукту (ВВП) Німеччини.
Згідно з доповіддю, якщо Росія здобуде перемогу у своїй агресивній війні проти України, це призведе до суттєвого зростання витрат для Німеччини. Зокрема, йдеться про збільшення витрат на оборону, додатковий наплив біженців, а також втрату торговельних відносин з Україною та інвестицій. Автори оцінюють, що в такому випадку щорічні витрати Німеччини можуть становити від 1 до 2 відсотків її ВВП, що приблизно в 10-20 разів перевищує нинішній обсяг військової допомоги Україні.
З початку лютого 2022 року Німеччина надала Україні військові засоби та обладнання з запасів Бундесверу на загальну суму приблизно 5,2 мільярда євро. Всі деталі про військову підтримку, надану ФРН, можна знайти на спеціалізованому веб-сайті Міністерства оборони Німеччини. 17 жовтня цього року уряд Німеччини останній раз оновив інформацію про здійснені постачання зброї в Україну.
Протягом усього цього часу Україні було поставлено 18 танків Leopard 2А6 та 88 танків Leopard 1 A5. Київ також отримав 140 бойових машин піхоти Marder і 54 бронетранспортера М113. Додатково, Берлін надавав Україні самохідні артилерійські установки PzH 2000 разом із комплектуючими, реактивні системи залпового вогню MARS і HIMARS, а також зенітно-ракетні комплекси Patriot, системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM і IRIS-T SLS, гарматні зенітні комплекси Gepard і SKYNEX, переносні зенітні ракетні комплекси Stinger і "Стрєла-2". Також постачалися різноманітні броньовані машини, паливозаправники, військові вантажівки, протитанкові гранатомети, радіолокаційні системи, стрілецька зброя та інше. Регулярні поставки боєприпасів з Німеччини також мали важливе значення для Збройних сил України.
Цікаво, що Збройні сили України отримують озброєння не тільки з запасів Бундесверу, але й з резервів німецьких виробничих компаній. Проте, замовлення на ремонт і відновлення цієї техніки надходять саме від уряду Федеративної Республіки Німеччина.
Крім того, понад 10 тисяч українських солдатів пройшли військовий вишкіл у Німеччині. Вартість цього вишколу, за даними Берліна, на жовтень становила близько 282 мільйонів євро. Додаткові витрати, у зв'язку з якими уряд ФРН не називав конкретних цифр, пов'язані з лікуванням поранених українських солдатів.