Грип захоплює Київ, витісняючи COVID-19: що сприяє поширенню інфекції серед дітей?

Медики очікують зростання числа пацієнтів.

Протягом останнього тижня в Києві зафіксовано 10 133 нових випадків захворювань на грип і ГРВІ, включаючи COVID-19. За словами лікарів, найбільше зростання захворюваності спостерігається серед дітей.

ТСН.ua розглядав питання, чи може це призвести до значніших спалахів інфекцій у столиці, а також які прогнози на найближче майбутнє надають медичні фахівці.

У Київському міському центрі контролю та профілактики захворювань повідомляють про збільшення випадків грипу та ГРВІ в столиці. Порівняно з попереднім тижнем, було зареєстровано більше ніж 10 тисяч нових інфікованих.

"Згідно з останніми даними, рівень захворюваності зріс на 3,2% у порівнянні з попереднім тижнем. Основним фактором цього зростання є діти, які почали хворіти на 7,1% частіше. Це пов'язано з інтенсивним спілкуванням у шкільних колективах. Учні часто слугують показником загального стану здоров'я в суспільстві: якщо захворюваність зростає серед них, це свідчить про загальне погіршення ситуації. Протягом минулого тижня захворюваність серед школярів зросла більш ніж на 30%", - повідомляє Ірина Алексєєва, керівниця відділу профілактики інфекційних хвороб Київського міського центру контролю та профілактики захворювань, в інтерв'ю ТСН.ua.

Лікар зазначає, що, крім звичних респіраторних вірусів, з яких зазвичай стартує епідемічний сезон, у Києві починає активно поширюватися грип.

Вже є пацієнти, у яких після збору зразків для лабораторних аналізів виявлено вірус грипу типу А. Цього тижня у зразках одного з пацієнтів виявили грип типу Б. Хоча його не можна назвати надто небезпечним, факт його виявлення викликає занепокоєння у фахівців, адже це свідчить про те, що в Києві починається активний сезон грипу. На минулому тижні спостерігалося певне зниження захворюваності, що призвело до розслаблення людей - щеплень стало проводитися значно менше. Тому я настійно рекомендую жителям Києва не зволікати та пройти вакцинацію від грипу та ГРВІ, щоб уникнути можливих ускладнень, - наголошує Ірина Алексєєва.

Експерт підкреслює, що серед більш ніж 10 тисяч мешканців Києва, які захворіли на минулому тижні, лише невелика кількість отримала діагноз коронавірусної інфекції.

"З понад 10 тисяч хворих, лише у 138 пацієнтів було лабораторно підтверджено ковід. Його було виявлено методом проведення лабораторних або швидких тестів. І це лише ті люди, які звернулися по допомогу. Але чимало громадян не звертаються до лікарень і лікуються вдома, чого не варто робити. Хоча останнім часом кількість пацієнтів з ускладненнями зменшилася. На минулому тижні лише двоє людей потрапили до реанімації з коронавірусом", - зазначає Ірина Алексєєва.

Вона додає, що у місті вже спостерігається тенденція: коли розпочинається грип, то він витісняє коронавірус.

"Ці вірусні інфекції, здається, взаємодіють між собою. Як тільки закінчується сезон грипу, відразу ж зростає число хворих на COVID-19, і ситуація діє навпаки", - зазначає лікар.

Що стосується прогнозів, лікар зазначає, що в найближчі дні очікується збільшення випадків захворювання на грип та ГРВІ.

"Наразі спостерігається підвищення захворюваності серед дітей. Тому до початку зимових канікул статистика щодо грипу та ГРВІ продовжуватиме зростати. Як тільки учні вирушать на відпочинок, рівень захворюваності зменшиться, проте після їх повернення знову слід очікувати на збільшення випадків", - зазначила Ірина Алексєєва.

В процесі навчання учні перебувають у закритих приміщеннях, що, на жаль, сприяє поширенню інфекцій.

За словами Ірини Алексєєвої, торік до цього додалися ще й повітряні тривоги. Вони лунали у світлий час доби, через що багато дітей перебувало в шкільних укриттях, що сприяло розповсюдженню ГРВІ та грипу.

У шкільних укриттях відсутнє поділ на учнів або спеціальні карантинні класи - всі перебувають в одному і тому ж приміщенні. На сьогоднішній день більшість сигналів тривоги спрацьовують у нічний час, коли діти вдома. Проте, обставини можуть змінитися.

Лікар підкреслює, що розповсюдження грипу та ГРВІ в Києві частково зумовлене недбалістю батьків, які надсилають хворих дітей до шкіл і садочків.

Батьки часто вважають, що якщо знизити температуру, дитину можна відправляти до школи, проте це лише сприяє поширенню інфекцій. Ми радимо дитячим садкам і навчальним закладам не допускати хворих учнів на заняття, але багато дорослих вважають, що їхні фінансові зобов'язання важливіші, тому навіть за незначного погіршення здоров’я, вони все ж відправляють дітей до школи. Така практика є недопустимою. Необхідно активніше проводити профілактичні заходи та роз'яснювальну роботу серед батьків, - підкреслює Ірина Алексєєва.

Раніше ТСН.ua розповідав, що у Києві лютують "Омікрон" і "Флірт": які симптоми коронавірусу 2024 року та як вберегтися.

Читайте також:

Бронхіт і звичайна простуда: які відмінності?

COVID-19: у Конгресі США з'ясували причетність Китаю до виникнення пандемії

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.