FT: Європейський Союз має намір ввести підвищені мита на українські товари, починаючи з 6 червня.

Європейський Союз може запровадити значно вищі мита на український імпорт уже за кілька тижнів.

Про це Financial Times повідомили проінформовані співрозмовники, пише "Європейська правда".

За словами учасників бесіди, впровадження підвищених мит на українські товари пов'язане з намірами скасувати спеціальний безмитний режим, що був введений у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення Росії.

Згідно з їхніми висловлюваннями, це рішення було прийнято після того, як Польща виступила з ініціативою захисту фермерів Європейського Союзу.

Європейський Союз уклав угоду про вільну торгівлю з Україною, але після початку російського вторгнення у 2022 році тимчасово скасував залишкові мита. Ці угоди закінчують свою дію 6 червня, і ЄС має намір ввести "перехідні заходи", поки сторони працюють над оновленням основної торговельної угоди.

Проте, дипломати, які мають інформацію з перших уст, підкреслили, що нещодавно представлена країнам ЄС перехідна пропозиція буде суттєво змінена - зокрема, зменшаться квоти на безмитний імпорт сільськогосподарських товарів, що є надзвичайно важливим для українських аграріїв та державного бюджету.

Коли режим безмитної торгівлі було запроваджено у 2022 році, він поширювався на українську продукцію - птицю, пшеницю та цукор, більшість з яких транспортувалась через країни ЄС до Африки та Азії.

Однак аграрії та політики в Польщі, Франції та інших країнах ЄС незабаром почали звинувачувати український експорт у падінні внутрішніх цін. Це питання стало ключовим у політичному дискурсі Польщі.

Як стверджують дипломати, напередодні президентських виборів Варшава звернулася до Єврокомісії з проханням відкласти торговельні переговори з Києвом, щоб зменшити шанси на перемогу націоналістичного опозиційного кандидата Кароля Навроцького.

Представник Європейської комісії підтвердив виданню, що угоди не будуть відновлені, оскільки в даний момент ми займаємось переглядом угоди про вільну торгівлю між Україною та Європейським Союзом.

"Комісія також розглядає можливі перехідні заходи, якщо переговори не буде завершено і застосовано до 6 червня", - додав він.

Двоє дипломатів ЄС повідомили, що перехідні заходи Єврокомісії передбачають поділ річної безмитної квоти на 12 місячних частин, щоб зменшити імпорт на період переговорів.

За їхніми даними, найбільше постраждають культури кукурудзи, виробництво цукру, меду та птиці. Річна квота на кукурудзу буде знижена з 4,7 мільйона тонн до 650 тисяч тонн. Обсяги постачання птиці зменшаться з 57,1 тисячі до 40 тисяч тонн, а виробництво цукру зменшиться зі 109 тисяч до 40,7 тисяч тонн.

Голова комітету з питань торгівлі Європейського парламенту Бернд Ланге висловив думку, що це є "дуже негативним сигналом для України".

Наприкінці квітня "ЄвроПравда" повідомляла, що Європейська комісія не має наміру продовжувати режим автономних торгових заходів для України, відомий як "торговельний безвіз", термін дії якого закінчується 5 червня.

Проте передбачено організувати безперервний перехід до нової моделі, в рамках якої всі умови лібералізації торгівлі будуть закріплені в угоді про вільну торгівлю між Україною та Європейським Союзом.

Європейський парламент 8 травня ухвалив рішення про впровадження спеціального режиму для експорту сталі та заліза з України. Це сталося після того, як 6 червня 2025 року закінчиться термін загальних автономних торговельних преференцій для українських товарів, що постачаються до Європейського Союзу.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.