Французький парламентарій виступає за надання Україні можливості завдавати удари вглиб території Росії – проект резолюції.

Українці впродовж тривалого часу звертаються до союзників, які постачають Києву далекобійну зброю, з проханням: дати "зелене світло" на удари вглиб російської території. Повністю на боці українських оборонців Фредерік Петі -- депутат парламенту Франції від центристської партії "Демократичний рух", яку відносять до пропрезидентського табору. Він з перших днів російського повномасштабного вторгнення підтримує Україну. Неодноразово відвідував українські регіони, а 2022-го в Польщі допомагав приймати українських переселенців.

Шостого листопада, в день, коли Дональд Трамп був обраний 47-м президентом США, Петя оголосив про подачу документа: "Я вніс до Асамблеї ініціативу щодо резолюції, яка має на меті скасування обмежень на використання дальнобійних систем озброєнь, що постачаються в Україну. Ми повинні підтримати Україну в її боротьбі за самозахист, зберегти життя людей і не дозволити програти цю війну". Цю ініціативу також підписали ще 17 депутатів.

Читайте такожКраїни вже почали геополітичний діалог із Трампом, у фокусі -- українське питання

Автори підкреслюють, що з 24 лютого 2022 року Російська Федерація значно посилила свою агресію проти України, яка почалася ще в 2014 році з анексії Криму та частини Луганської і Донецької областей. "Це є найбільш серйозним порушенням міжнародного права, яке Європа спостерігала з часів Другої світової війни", - зазначено в документі.

Французькі парламентарі нагадують, що Україна просить про дозвіл завдавати ударів по військових об'єктах на території Росії, зокрема ракетами далекого радіусу дії.

"Подібний розвиток ситуації є вкрай важливим для того, щоб зламати військові та логістичні зв'язки Росії, що, в свою чергу, знизить її спроможність здійснювати масовані напади на українську територію, зокрема, за допомогою плануючих бомб. Ці атаки свідомо націлені на цивільну інфраструктуру, що є явним порушенням міжнародного права", – підкреслюється в резолюції.

На думку авторів проєкту, обмеження, яке є зараз, не дає Україні сповна реалізовувати своє право на самооборону, хоча це передбачає міжнародне право. Також депутати закликають Францію активізувати дипломатичні ініціативи, зокрема в межах формату "Рамштайн".

Основна необхідність

Президент України Володимир Зеленський висловив своє прохання про надання дальнобійних озброєнь під час серії зустрічей у Будапешті, де проходив саміт Європейської політичної спільноти. Він обговорював це питання як з президентом Франції Еммануелем Макроном, так і з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, а також з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

"Президент України підкреслив, що країна має потребу в отриманні дозволу на застосування далекобійної зброї проти військових цілей у Росії."

Україна все ще страждає від нападів з боку Росії. У ніч з 7 на 8 листопада ворог завдав ударів ракетами, дронами та КАБами по регіонам Одещини, Харківщини та Київщини.

Коментуючи удари Російської Федерації, Президент зазначив: "Ключовим є об'єднане та рішуче реагування на міжнародному рівні щоразу, коли Росія намагається підірвати наше існування. Ми повинні вжити заходів для зменшення терористичної загрози та її блокування. Україні необхідна підтримка для цього. Лише таким чином ми можемо досягти справедливого миру і зупинити втрати серед наших людей. Системи протиповітряної оборони, дальнобійна артилерія, військові пакети та санкції проти агресора – це ті кроки, які потрібні не лише на словах, але й у реальних діях."

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.