Франція та Великобританія готові зайняти провідні позиції в "Коаліції бажаючих".
Франція та Велика Британія готові взяти на себе роль координаторів у зусиллях партнерів щодо підтримки України, а також продовжать працювати над зміцненням можливостей Альянсу для забезпечення миру та стабільності в регіоні Північної Атлантики.
Про це перед початком другого дня зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Брюсселі заявили керівники зовнішньополітичних відомств Великої Британії та Франції, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Минулого четверга в Парижі під час п'ятої зустрічі "Коаліції охочих" наші союзники та друзі об'єдналися задля підтримки України, довіривши президенту Макрону та прем'єр-міністру Стармеру координацію дій цієї коаліції. У цьому контексті партнери надали нам можливість координувати зусилля в підтримці України, а також у тиску на Росію шляхом запровадження санкцій, використання фінансових інструментів та надання військової допомоги. Вчора наші партнери підтвердили ці зобов'язання, зокрема Франція оголосила про виділення 2 мільярдів євро на військову допомогу Україні, - зазначив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.
Він нагадав, що три тижні тому Україна пішла на важливий компроміс та погодилася на припинення вогню без жодних умов, яке було ініційоване американськими партнерами. Водночас Росія намагається ухилятися і продовжує обстрілювати енергетичну інфраструктуру та чинити інші воєнні злочини.
"Сьогодні Росія заборгувала відповідь Сполученим Штатам, які працювали дуже важко для посередництва з припинення вогню. Це має бути визначена відповідь - так або ні, і це має бути швидка відповідь", - наголосив французький міністр закордонних справ.
Він зазначив, що європейські партнери підтримують зусилля США та опрацьовують сценарії моніторингу режиму припинення вогню, коли воно буде досягнуто.
Барро зазначив, що Франція та Велика Британія, спільно з іншими учасниками "Коаліції охочих", активно працюють над тим, щоб мир, який буде встановлено в Україні, був надійним і довговічним.
"Це передбачає створення надзвичайно потужної української армії, що повинно стати першим кроком до гарантій для стабільного миру. У певний момент для забезпечення цього миру знадобляться також відповідні військові можливості. Саме з цією метою сьогодні наші оборонні лідери перебуватимуть у Києві для просування цієї ініціативи. Адже наша мета - досягнення миру, який буде справедливим і тривалим," - підкреслив представник французького уряду.
Одночасно міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі підкреслив, що його країна буде й надалі підтримувати тісну і надійну співпрацю з Францією.
"Ми продовжуємо співпрацювати, формуючи 'альянс бажаючих', адже нашою метою є досягнення стабільного і тривалого миру, а також підтримка стабільності в євроатлантичному регіоні. Франція та Велика Британія об'єднали зусилля, щоб надати Україні далекобійні ударні можливості для відбиття російських атак. Путін продовжує уникати відповідальності. Він мав би можливість погодитися на припинення вогню, але натомість продовжує обстрілювати Україну, її мирних жителів та об'єкти енергетичної інфраструктури," - зазначив Леммі.
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі продовжується зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, які обговорюють шляхи для зміцнення системи оборони й стримування альянсу та нарощування допомоги для України. Вчора у Брюсселі відбулося засідання Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.