Фінансовий часопис: Росія залежить від західних технологій для виготовлення ракети "Орєшнік".

Видання Financial Times дослідило, обладнання яких західних компаній використовує Росія для виробництва балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік".

Источник: Financial Times

Згідно з висновками, представленими в FT, експериментальна ракета "Орєшнік", яку Володимир Путін випустив минулого місяця в напрямку України, була створена російськими підприємствами, що продовжують використовувати сучасні західні технології виробництва.

Згідно з інформацією, яку наводить видання, українська розвідка вказує на те, що два провідні російські інженерні інститути в галузі озброєнь, які пов'язані з розробкою "Орєшніка", активно шукали фахівців, що мають досвід роботи з металообробними системами відомих німецьких і японських брендів.

Зокрема, оголошення про роботу для Московського інституту теплотехніки (МІТ) та компанії "Созвездие", виявлені Financial Times, демонструють, що Росія все ще має значну залежність від зарубіжних технологій, які підпадають під західні обмеження.

"Ця залежність особливо яскраво проявляється в галузі комп'ютерного числового програмування (ЧПК), що є критично важливою технологією для виробництва 'Орєшніка'. Вона дає змогу підприємствам швидко та точно формувати матеріали, використовуючи комп'ютери для керування інструментами," - зазначено в статті.

Дослідження виявило, що в оголошеннях МІТ на 2024 рік, яка є ведучою організацією у сфері розробки російських твердопаливних балістичних ракет, зазначається: "Ми використовуємо системи Fanuc, Siemens, Haidenhein".

Fanuc - японська компанія, а дві інші - німецькі. Всі три компанії виробляють системи керування для високоточних верстатів з ЧПК.

Ці три західні фірми також фігурують у публікаціях "Созвездия", яка зазначила однією зі своїх ключових спеціалізацій "автоматизовані системи управління та зв'язку" для військових цілей. В оголошенні підкреслюється, що необхідно мати "знання систем з ЧПК - Fanuc, Siemens, Haidenhain".

На відео, опублікованому на початку цього року компанією "Титан Баррикади", третьою оборонною компанією, яка бере участь у виробництві "Орєшніка", також показано робітника, який стоїть перед пристроєм управління з маркуванням Fanuc.

"Протягом тривалого періоду Росія спиралася на імпортні верстати, незважаючи на спроби розвинути власні виробничі рішення. Як зазначає FT, хоча Кремль активно закуповує сучасні металообробні верстати з Китаю, системи їх управління все ще надходять з країн Західної Європи."

Відзначено, що в 2024 році на масштабній виставці в Росії вісім китайських фірм продемонстрували 12 моделей пристроїв з числовим програмним керуванням. За даними аналізу Ради економічної безпеки України, 11 з цих моделей були обладнані контролерами, виготовленими в Японії або Німеччині.

Оголошення про наявність вакансій свідчать про те, що компанія "Стан", яка є лідером серед російських ініціатив у створенні національної індустрії виробництва числового програмного керування, застосовує техніку Heidenhain.

Зупинка постачання контролерів ЧПК та обладнання до Росії є ключовим завданням для партнерів Києва. Пристрої та елементи з ЧПК увійшли до так званого "списку товарів з високим пріоритетом", у постачанні яких союзники прагнуть максимально обмежити Москву, - зазначено в публікації.

Незважаючи на те, що експортний контроль уповільнив надходження цих товарів до Росії, аналіз декларацій, проведений виданням, вказує на те, що з початку 2024 року до країни було доставлено поставок на щонайменше $3 мільйони, які містять компоненти Heidenhain. Частина з покупців цих товарів має тісні зв’язки з оборонною промисловістю.

Одна з поставок була вказана як така, що призначалася для системи, яка включала новий блок управління TNC640 компанії Heidenhain, що був виготовлений у 2023 році. Згідно з інформацією на сайті Heidenhain, TNC640 "визначає висококласний спектр технологій управління в своїй галузі" і "дозволяє виконувати комбіновані операції фрезерування, точіння і шліфування".

Верстат, оцінений у 345 тисяч доларів США, був доставлений через територію Китаю до Балтійської промислової компанії. Ця російська фірма підпадає під санкції США і має давню практику постачання верстатів з Чеської Республіки для потреб оборонної галузі.

Heidenhain і Baltic не відповіли на запити про коментарі.

У компанії Siemens повідомили, що "не поступаються у дотриманні (санкцій)" і ведуть розслідування "всіх можливих випадків обходу ... залучаючи відповідні органи влади".

Компанія Fanuc визнала, що верстат, сфотографований на "Титані Баррикад", схожий на їхній, але зазначила, що він, схоже, старий.

Вони заявили, що "посилили пильність і контроль "в рамках наших процесів експортного контролю, щоб запобігти потенційному перенаправленню технологій або обладнання до російських суб'єктів".

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.