Європа переглядає свої наміри щодо військової присутності в Україні через відсутність гарантій з боку США.
Велика Британія разом із державами Європейського Союзу на деякий час відмовилися від планів щодо розміщення військових сил в Україні у зв'язку з можливим досягненням мирної угоди.
Це рішення було викликане складнощами, з якими стикаються Сполучені Штати в процесі мирного врегулювання конфлікту, а також відсутністю належних гарантій безпеки для військових з Європи. Інформацію надає видання The Telegraph.
Ознайомтеся з цим: Велика Британія вперше придбає ракети для системи протиповітряної оборони України, використовуючи кошти, отримані від Росії.
Згідно з даними джерела, первісні наміри розташувати тисячі західних військовослужбовців у містах, портах та на стратегічних об'єктах України вже зазнали змін. Наразі акцент зроблено на обговоренні тривалої підтримки Києва в умовах затяжної війни, зокрема, шляхом збільшення постачання боєприпасів та розвитку оборонної промисловості країни.
Наступне засідання так званої "коаліції охочих" відбудеться 10 липня у форматі відеоконференції. Очолять його новообраний прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон, який на той момент перебуватиме з візитом у Лондоні.
Відповідно до запропонованого порядку денного, учасники наради акцентують увагу не тільки на військовій допомозі, але також на аспектах енергетичного відновлення України та стратегії відновлення країни після війни.
У публікації йдеться про те, що наразі питання про відправлення військових сил в Україну залишається під забороною: лише кілька союзників висловили готовність до такого рішення, в той час як Сполучені Штати не надали гарантій безпеки для європейських військових.