Євро досягло найвищого рівня за п’ять місяців через погодження України на мирні переговори.

Повідомляється, що російський рубль досяг найвищого рівня за останні сім місяців.

У середу, 12 березня, євро піднялося до найвищого рівня за останні п’ять місяців на фоні можливих домовленостей України про тимчасове припинення бойових дій на місяць. Тим часом фондові ринки демонстрували нестабільність через американські наміри ввести мита на імпорт сталі та алюмінієвих виробів.

За повідомленням Reuters, ф'ючерси на акції європейських компаній зросли на 1,1%, в той час як ф'ючерси на індекс FTSE піднялися на 0,5%. Цей ріст стався після новин про те, що США відновлять військову підтримку та обмін розвідувальною інформацією з Україною, оскільки Київ погодився прийняти американську пропозицію про припинення вогню.

У вівторок, 11 березня, курс євро досяг найвищої позначки з жовтня, становлячи 1,0947 долара. Під час торгів в Азії він залишався стабільним на рівні 1,0913 долара. Тим часом, російський рубль напередодні піднявся до семимісячного рекорду.

У середу вступили в силу мита США на сталь і алюміній у розмірі 25%, які незначно позначилися на курсах акцій азійських металургійних підприємств, проте викликали відповідні заходи з боку Європи.

Найбільший фондовий індекс Азійсько-Тихоокеанського регіону, що не включає Японію, MSCI, демонстрував стабільність, проте з певною волатильністю. Австралійський індекс завершив торги, опустившись на 9,6% від свого рекорду, досягнутого в лютому.

Ринки Гонконгу і Китаю загалом залишалися стабільними, Південна Корея і Тайвань відскочили, а японський індекс Nikkei встояв після падіння до майже шестимісячного мінімуму днем раніше. На Волл-стріт індекс S&P 500 завершив сесію зниженням приблизно на 0,8%.

Президент Дональд Трамп пригрозив, а потім передумав подвоювати мита на сталь і алюміній для Канади до 50%, після того, як Онтаріо відмовилося від планів підняти ціну на експортовану електроенергію.

Долар знизився в ціні, тоді як казначейські облігації показали зростання. Тим часом фондовий ринок переживає найзначніші розпродажі за останні кілька місяців. Трейдери стурбовані можливими негативними наслідками мит і політичної невизначеності для економічного зростання в США.

"В даний момент ми дуже занепокоєні ситуацією в економіці США. Хоча ми не змінюємо наші прогнози, ми враховуємо ймовірність рецесії на рівні близько 40% у нашому річному прогнозі," - зазначив Брюс Касман, головний світовий економіст J.P. Morgan.

Інвестори, стурбовані економічною ситуацією, відреагували на невтішні фінансові звіти ритейлерів, знизивши їхні акції. Наприклад, вартість акцій Dick's Sporting Goods знизилася на 5,7% через песимістичні прогнози, а акції Kohl's Corp обвалилися на 24% після оголошення про зниження обсягів продажів.

Акції туристичних компаній також постраждали після того, як Delta Air Lines скоротила прогноз прибутку вдвічі, а конкуренти United і American Airlines попередили про погіршення результатів, зниження кількості держзамовлень і невизначеності, що впливає на попит.

За ніч канадський долар досяг тижневого мінімуму, але потім відновився до 1,445 за долар. Ф'ючерси на американські акції зросли на 0,2%.

Ієна знизилася від свого п'ятимісячного піку і обмінювалася приблизно за 148 одиниць до долара. Чутливий до ризиків австралійський долар залишався трохи нижче рівня 63 центів США, а ф'ючерси на нафту марки Brent торгувалися трохи нижче 70 доларів за барель.

Американський фондовий ринок знову зазнав зниження: індекс Nasdaq 100 зменшився на 3,8% — вперше з 2022 року, в той час як індекс S&P 500 впав на 2,6%. Це сталося у контексті введення митних тарифів на товари з Канади, Мексики та Китаю, оголошених Дональдом Трампом. Економісти та аналітики коригують свої прогнози, вказуючи на ймовірність економічного спаду в США.

У Білому домі спробували пояснити стрімке падіння акцій провідних компаній. Там провину за економічну ситуацію в країні частково поклали на попередню адміністрацію.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.