Європейський Союз інвестував у фінансування війни протягом 1,5 року, закуповуючи пальне у Російської Федерації.
Вказується, що найбільші виплати Москві здійснив Берлін.
Країни Європейського Союзу підтримують фінансування повномасштабної агресії Російської Федерації проти України, здійснюючи закупівлю енергоресурсів у Росії. В цілому, європейські держави покрили витрати на 1,5 року військових дій російських збройних сил.
Попри те, що країни Європейського Союзу почали зменшувати свою залежність від російських енергоносіїв після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, імпорт з Росії все ще триває. На 19 жовтня 2024 року загальна вартість енергетичних імпортів з Росії до ЄС досягла 204 мільярдів євро. Для порівняння, щоденні витрати Росії на ведення війни складають 36,6 мільйона євро.
Агенція візуальних комунікацій Top Lead продемонструвала, які держави і в яких обсягах фінансово підтримували Москву, що дало змогу Володимиру Путіну реалізувати свої агресивні плани щодо знищення та анексії українських територій.
Німеччина стала найбільшим інвестором у конфлікт проти Києва, витративши 28,7 мільярда євро, що дозволило їй покрити витрати на 79 днів активних бойових дій. Італія зайняла друге місце, перерахувавши Росії 19,3 мільярда євро, що еквівалентно 53 дням війни. Третю позицію посіли Нідерланди, які імпортували енергоресурси з РФ на суму 18,8 мільярда євро, що забезпечило фінансування 52 днів конфлікту.
До п'ятірки лідерів також потрапили Угорщина та Франція, які перерахували Росії 17,5 і 15,8 мільярда євро відповідно, що еквівалентно 48 і 44 дням війни.
Крім того, в десятці опинилися:
В минулому році Росія отримала 1 мільярд євро завдяки закупівлі пального з боку Євросоюзу. Обхід заборони ЄС на російську нафту через іноземні нафтопереробні підприємства дозволив кремлівському паливу потрапляти в європейський ринок. Загалом мова йде про продаж близько 35 мільйонів барелів рафінованого пального.
При цьому російський уряд очікує скорочення нафтогазових доходів у найближчі три роки через зниження цін на енергоносії та м'якший податковий режим для ПАТ "Газпром".