Європейський Союз має намір збільшити митні збори на імпорт товарів з України, повідомляють джерела в ЗМІ.

Рішення про запровадження вищих мит на український імпорт пов'язане з планами припинити дію спеціального безмитного режиму.

Європейський Союз має намір ввести значно підвищені мита на імпорт з України в найближчі тижні. Це повідомляє видання Financial Times, посилаючись на обізнані джерела в дипломатичних колах.

Рішення про запровадження вищих мит на український імпорт пов'язане з планами припинити дію спеціального безмитного режиму, який було запроваджено у 2022 році після повномасштабного вторгнення РФ. Таке рішення було ухвалене після того, як Польща ініціювала захист фермерів ЄС.

Європейський Союз має активну угоду про вільну торгівлю з Україною, однак після вторгнення Росії в 2022 році тимчасово скасував залишкові митні збори. Ці угоди закінчуються 6 червня, і ЄС має намір ввести "перехідні заходи" до моменту, поки країни не оновлять основну торгову угоду.

Однак дипломати зазначили, що недавно представлену країнам-членам ЄС перехідну пропозицію буде значно скорочено - зокрема квоти на безмитний імпорт сільськогосподарської продукції, яка є критично важливою для українських фермерів і бюджету.

Коли режим безмитної торгівлі було запроваджено у 2022 році, він поширювався на українську продукцію - птицю, пшеницю та цукор, більшість з яких транспортувалась через країни ЄС до Африки та Азії. Проте фермери та політики у Польщі, Франції та інших країнах ЄС незабаром звинуватили український експорт у зниженні внутрішніх цін. Це питання стало домінуючим у польській політиці.

Перед президентськими виборами Варшава направила запит до Єврокомісії з пропозицією відкласти торговельні переговори з Києвом, аби знизити ймовірність успіху націоналістичного опозиційного кандидата Кароля Навроцького.

Представник Європейської комісії повідомив журналістам, що попередні угоди не будуть відновлені, оскільки зараз триває процес перегляду угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною. Крім того, Комісія обмірковує варіанти можливих перехідних заходів.

Двоє дипломатів ЄС повідомили, що перехідні заходи Єврокомісії передбачають поділ річної безмитної квоти на 12 місячних частин, щоб зменшити імпорт на період переговорів.

Раніше ми зазначали, що Європейський Союз не планує продовжувати механізм торговельної лібералізації з 5 червня цього року.

Європейський Союз планує скасувати "торговельний безвіз" для України. Яким чином це вплине на нашу торгівлю?

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.